Охорона Януковича "почистила" фотоапарат донецької журналістки

Охорона Януковича видалила у журналістки частину фото, на яких зображений президент, а також записала дані з її редакційного посвідчення.

У кореспондента "Газети по-українськи" в Донецьку Тетяни Светніцької охорона президента Віктора Януковича видалила з фотоапарата частину знімків.

Після закінчення засідання міжнародного інвестиційного саміту, Янукович попрямував до свого кортежу. Охорона "утилізувала" всі фото, які були зроблені при посадці президента в автомобіль.

Светніцька розповіла, що до неї підбіг один з бодігардів, і сказав, що не можна фотографувати посадку і висадку глави держави в кортеж. Пізніше підійшли ще кілька охоронців. Вони подивилися останні знімки і видалили їх. Інформацію про інцидент передали по рації.

Фотоапарат кореспонденту повернули. Крім того, записали всі дані з редакційного посвідчення.

Директор міжнародної ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров пояснив виданню, що за певних випадках управління держохорони має право забороняти зйомку президента України.

"Питання дуже спірне: з одного боку президент є публічною особою і інформація про нього повинна бути публічною і відкритою. У той же час, глава держави є об'єктом підвищеної небезпеки, і відповідно до законодавства, наприклад, суворо забороняється фото і відео фіксація глави держави під час його переміщення від транспорту до транспорту і за маршрутом кортежу ", - зазначив він.

Експерт пояснив, що такі дані можуть бути теоретично передані представникам терористичних організацій.

"Можливо, фотоапаратом, наприклад, були зафіксовані костюм, модель машини, які можуть бути передані злочинцям, які можуть ідентифікувати з кортежу автомобіль Президента і зробити на нього замах, тому існують обмеження для журналістів, яким забороняється робити відео і фотофіксації в такий час", - пояснив Багіров.

Читайте також:

Янукович звільнить охоронця, який повалив журналіста на підлогу

Охорона Януковича повалила журналіста на підлогу (відео)

Янукович став лего-чоловічком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: