Охорона Януковича розігнала мітинг кримських татар у Києві

Під стіни адміністрації президента, де мітингували татари, пригнали два автобуси зі спецназівцями і тюремний "воронок". Кримчани змушені були згорнути акцію протесту.

Охорона президента Віктора Януковича 22 червня розігнала мирну акцію кримських татар, що відбувалася перед будівлею адміністрації глави держави в Києві.

Як повідомили в татарській громадській організації "Авдет", мирна акція протесту була організована кримчанами у зв’язку з відсутністю у них можливості кілька років поспіль законним шляхом одержати землю для будівництва житла.

21 червня близько 100 кримчан організували біля будівлі адміністрації президента України пікет з метою привернути увагу Януковича до земельного питання в Криму. Були виставлені гасла: "Чиновників – саботажників ініціатив президента – до відповіді", "Землю – народу", "Земельне питання в Криму – під контроль президента". Учасники акції – літні люди, позбавлені землі під час депортації, і молодь, яка не має землі, говориться в повідомленні.

22 червня охорона президента зачитала пікетникам рішення Окружного адміністративного суду Києва. Рішення передбачає "встановити обмеження на реалізацію прав на мирні збори шляхом заборони громадянам України в особі Мамбетова А.А. проведення з 22.06.2010 безстрокової акції біля адміністрації президента України. Постанова суду підлягає негайному виконанню".

Учасники акції вважають, що обмеження права жителів Криму на мирні збори є дискримінацією і порушенням Конституції України.

При цьому в постанові зазначається, що ні позивач, ні відповідач на суд не з’явилися. Учасники акції стверджують, що нічого не знали про це судове засідання. "Це рішення, абсолютно протизаконне і антиконституційне, охорона президента кинулася виконувати із завзяттям, гідним завзяття солдатів, які проводили депортацію кримських татар у 1944 році. Учасникам акції було заявлено, що якщо впродовж години вони не згорнуть пікет, проти стареньких і зеленої молоді буде застосовано силу. При цьому пікетникам було продемонстровано два автобуси зі спецназівцями і тюремний "воронок", - говориться в повідомленні. У зв’язку з цим учасники акції змушені були згорнути свою акцію протесту.

Нагадаємо, 15 травня президент Віктор Янукович своїм указом доручив уряду зайнятись вирішенням проблем кримських татар.

Кабміну було доручено "здійснити аналіз облаштування кримських татар, інших осіб, депортованих за національною ознакою, та їх нащадків, які повернулися на постійне місце проживання в Україну".

Янукович також доручив Кабміну "вжити в установленому порядку заходів щодо прискорення затвердження програми облаштування" таких осіб, "їх адаптації та інтеграції в українське суспільство на період до 2015 року".

Читайте також:

18 тисяч кримських татар вийшли на мітинг в центрі Сімферополя

Янукович наказав Азарову вирішити проблему з кримськими татарами

Лідер Меджлісу вимагає від Януковича те, що татарам "належить по праву"

Кримські вчені визнали Януковича типовим татарином

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: