Охоронців Межигір’я налякав приклад вертолітного майданчика Януковича

Дата публікації
Перегляди
4122
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Охоронців Межигір’я налякав приклад вертолітного майданчика Януковича

Фото: УНІАН

Тепер активісти залишати колишню резиденцію не квапляться.

Національна агенція АРМА проводить конкурс з визначення управлінця для колишнього маєтку Віктора Януковича в Межигір’ї. Натомість тамтешня громада, котра п’ять років зберігає майно вартістю щонайменше на 20 мільярдів гривень, побоюється власного вигнання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цього дня п’ять років тому у приватну резиденцію Межигір’я зайшли юрби людей. Тоді це був хаос, охорони не було, перші тижні активісти виносили речі, як трофеї. Тоді ж у Хонці знайшли кота, якого покинув у домі хозяїн. "Сказали, що це кішка Даша. Але ми подивилися, що це зовсім не кішечка, це котик. Назвали його Віктор Федорович, тезка", - каже кінолог Микола. Загалом у Межигір’ї на 140 гектарах землі стоїть 90 будівель. Є навіть зоопарк, де народжуються нові страуси. Але донині статус резиденції невизначений, а майно під арештом, бо справа проти Януковича та компанії про незаконне заволодіння державною резиденцією до суду не дійшла.

За п'ять років Межигір'я так і не стало державним

За п'ять років Межигір'я так і не стало державним

Громада Межигір’я, а це колишні активісти Майдану і жителі села Нові Петрівці, з 2014 року господарюють тут нелегально. Лише два роки тому слідчі прийшли до них і описали майно – оцінили його приблизно в 20 мільярдів гривень. "Я підтверджую, що це майно було описано, і що воно є. Не думали, що ми тут п’ять років взагалі будемо. Ми думали, місяць. Чекали, що прийдуть державні органи, опишуть, скажуть, що буде так і так. Ми дійсно будемо впевнені, що все буде зафіксовано і це не розкрадуть – і ми маємо піти займатися своїм життям", - кажуть охоронці власності. На резиденцію охорона збирає гроші з туристів, які називають "благодійні внески". Комендант відкриває ТСН цифри своєї "чорної бухгалтерії": за рік заробляють до 30 мільйонів гривень, за які вже проводять ремонти і платять зарплати. Працює у резиденції зо 200 душ, у середньому кожен заробляє до 7 тисяч гривень на місяць.

Але через п’ять років чиновники заявили, що майно резиденції розікрали, а працювати можна краще – щомісяця ще й заробляти в бюджет 20 мільйонів гривень. Громаду звинувачують і в мільйонних боргах за несплату податків на землю, нерухомість і свої заробітки, тож хочуть керівника і команду змінити. Нацгентство АРМА, яке має опікуватися заарештованим майном, віддати Межигір’я планує новому управлінцю-комерсанту: "Це може бути надприбуткова комерційна успішна історія". Активісти Межигір'я підозрюють, що це питання хочуть закрити до виборів. Самі ж вони переконують: резиденція неприбуткова і потребує дотацій. Вони на утримання витрачають 32 млн грн, які самі ж і заробляють від туристів. Кажуть, цих грошей ім ледь вистачає.

Активісти пропонували чиновникам провести незалежний аудит їхньої роботи, але АРМА проводить відбір на прибуткового управителя. Оголосити переможця планують у березні, серед учасників натепер є неприбуткова громада "Межигір’я" і нова фірма з 1000 гривень на рахунку, яку заснував три роки тому Андрій Спину з Білої Церкви. Іще 2016-го цей парубок був фельдшером військової частини, а тепер вдома не живе, його телефон відімкнений.

Тим часом чиновники АРМИ днями втратили заарештований вертолітний майданчик Януковича – цей об’єкт на схилах Дніпра зведений найближчим оточенням утікача. Три місяці тому слідчі ГПУ передали його агенції, а та віддала в управління комунальному підприємству. 6 лютого суд таємно зняв арешт. Про рішення дивом першим дізнався депутат від БПП Максим Єфімов, який і купив майданчик, а оформив його на маму-пенсіонерку. В АРМІ лиш розводять руками: "Це питання до Вищої ради правосуддя". На самому майданчику охоронці про зміну власника дізнаються від ТСН. Прокуратура готується оскаржити рішення суду, а речник об’єкта запевняє, що все було законно. Такої самої долі, яку спіткав уже колишній майданчик Януковича, побоюється і громада Межигір’я. Тож доки резиденція не стане державною – звідти йти не хочуть.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4122
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація