Окружний адмінсуд Києва дозволив добудувати скандальний 11-поверховий "будинок Білозір" на Подолі

На ділянці на вул. Мирній, 2/1 дозволено будівництво житла не вище 4 поверхів.

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва від 31 березня, яким було скасовано право на початок будівельних робіт і реєстрацію декларації про готовність до експлуатації житлового будинку по вул. Мирній, 2/1. Заборонена нормативами багатоповерхівка відома як "будівництво Білозір".

Окружний адмінсуд Києва скасував наказ Департаменту з питань ДАБК, погодившись із доводами забудовника. Підставою такого рішення суд назвав те, що Департамент не провів перевірку. Про це свідчить рішення від 18 червня.

А те, що наказ був ухвалений на основі акту обстеження ділянки по вул. Мирна, 2/1 працівниками Департаменту земельних ресурсів, суд не вважає підставою для прийняття відповідних рішень.

У Департаменті проти таких доводів заперечували, вказуючи на те, що жодною правовою нормою не регламентовано порядок виявлення факту самочинного будівництва, а отже обов’язок проводити перевірку відсутній, якщо недостовірність зазначених в деклараціях даних є очевидною, передають "Наші гроші".

Зазначимо, 31 березня Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Києва скасовано право на початок будівельних робіт та реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації на вулиці Мирній, 2/1.

20 квітня стало відомо про арешт будівництва.

4 травня Шевченківський районний суд Києва скасував арешт незавершеного будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Мирній, 2/1 у Києві, що був накладений ухвалою слідчого судді від 7 квітня 2020 року.

27 травня суд в черговий раз заарештував незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку на вул. Мирній, 2/1.

Ділянка на вул. Мирній, 2/1 належить до території житлової садибної забудови, де дозволено будівництво житлових будинків не вище 4 поверхів. Разом з тим там будується 11-поверховий будинок.

Нагадаємо, у 2019 році Білозір відхрестилася від сумнівної забудови на її землі в центрі Києва. Вона переконує, що жодним чином до споруди не причетна.

Як свідчать дані Держреєстру речових прав на нерухоме майно, 20 січня цього року недобудований багатоповерховий житловий будинок на вул. Мирній, 2/1 був проданий, і право власності на цей об’єкт незавершеного будівництва було продано лондонській компанії "Сімекс Ентерпрайзес" (Simex Enterprises), власником якої значиться громадянин Коста-Рики.

Залиште свій коментар

Вибір редакції