Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Окружний адмінсуд поновив на посаді люстрованого заступника Генпрокурора Голомшу

Посадовець потрапив під люстрацію в 2014 році.

Першого заступника Генерального прокурора України Миколу Голомшу, якого звільнили за законом про люстрацію, поновили на посаді.

Відповідне рішення ухвалив Окружний адміністративний суд Києва.

"На думку суду, під час люстрації провина чиновника повинна бути доведена в кожному конкретному випадку. Водночас відповідачем - Генпрокуратурою - не було надано доказів належності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади експрезидентом Віктором Януковичем", - йдеться в рішенні.

Судді ОАСК вирішили, що Голомша не може бути притягнутий до відповідальності лише через розгляд факту зайняття ним посади. Крім того, суді зауважили, що посада, яку обіймав Голомша в ГПУ, не була політичною.

Як зазначається, розгляд цієї справи тривав від листопада 2014 року. У квітні 2015 року її було призупинено до вирішення Конституційним Судом щодо відповідності Конституції норм закону про люстрацію, згідно з яким і був звільнений позивач. 

Нагадаємо, Конституційний суд України розглядає законність ухвалення у 2014 році закону про люстрацію, за яким високопосадовцям часів Віктора Януковича заборонено обіймати посади в органах державної влади. До КСУ із відповідною заявою звернулись 47 народних депутатів від "Опозиційного блоку". Вони наполягають на скасуванні заборони на зайняття важливих державних посад в Україні протягом десяти років для Віктора Януковича, Уряду та інших високопосадовців; скасуванні заборони на зайняття важливих державних посад в Україні протягом десяти років для суддів, які своїми постановами сприяли утвердженню режиму під час революційних подій 2013-2014 років; скасуванні заборони на зайняття важливих державних посад в Україні протягом 10 років для працівників правоохоронних органів, які працювали на режим під час Євромайдану.

ВідеоУсім на вихід: наскільки реальна ідея Зеленського про люстрацію постмайданної влади

Українців розбурхав намір Зеленського розширити люстрацію і позбавити на 10 років доступу до влади всіх - включно з президентом, депутатами і урядовцями - хто прийшов до влади після Євромайдану. Наскільки реальна ця ідея нового президента і який сюрприз під завісу приготував нам старий склад парламенту - дивіться у сюжеті.  

Усім на вихід: наскільки реальна ідея Зеленського про люстрацію постмайданної влади

12 липня президент України Володимир Зеленський подав на розгляд парламенту доповнення до законопроєкту про очищення влади. Глава держави пропонує додати до переліку президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів Уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво усіх оборонних підприємств та інші посадові особи, які обіймали свої посаді від 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Слід зазначити, що під дії закону про очищення влади підпадає Андрій Богдан, голова Офісу президента України. Він обіймав різні державні посади за часів Віктора Януковича. У разі ухвалення змін до закону люстрованими будуть також і деякі представники чинної влади, а саме Олександр Данилюк, Айварас Абромавічус, Олена Зеркаль та інші високопосадовці. 

Своє чергою, посли країн "Великої сімки" озвучили позицію щодо варіанту люстрації, що запропонував Зеленський. Дипломати наголосили, що невибіркові заборони на всіх учасників виконавчого та законодавчого процесів управління не є демократичною нормою. На їхню думку, ситуація в Україні після Революції гідності суттєво відрізняється від тієї, що була до кривавих подій 2013-2014 років. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції