Окружний адмінсуд відмовився від розгляду позову щодо закону про мову

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Заяву Ірини Бережної відхилили.

Київський окружний адміністративний суд не буде розглядати позов громадської організації "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної" стосовно заборони підписувати та публікувати закон про мову.

Про це йдеться на сайті установи.

В прес-службі повідомляють, що заява була розглянута, однак суд ухвалив відмовити у її задоволенні. Суд вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту "в зв’язку з ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини".

"Заява не містила обґрунтування та доказів (наприклад, статут), що подана заява та позов, який має намір подати заявник, стосуються мети (цілей), з якою створено ГО "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної", що зазначена позивачем. Водночас, у заяві про забезпечення позову зазначено, що права громадської організації та її членів порушено діями Голови Верховної Ради", - йдеться у повідомленні.

Суд додав, що деякі народні депутати ініціювали процедуру скасування рішення парламенту.

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

ВідеоЄврокомісія вивчить і дасть свою оцінку українському закону про мову

Цього тижня парламент ухвалив закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". В Єврокомісії чекають офіційної публікації тексту нового закону, щоб вивчити і дати свою оцінку.  

Єврокомісія вивчить і дасть свою оцінку українському закону про мову

Залиште свій коментар

Вибір редакції