Окружний суд ухвалив ще одне рішення щодо ПриватБанку не на користь держави – НБУ

Окружний суд ухвалив ще одне рішення щодо ПриватБанку не на користь держави – НБУ

Фото: УНІАН

Київський суд повністю задовольнив позов Ігоря Коломойського.

Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації "ПриватБанку".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що суд повністю задовільнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.

Зокрема, задоволені вимоги позивача у частині скасування рішення Національного банку від 13 грудня 2016, яким визначено перелік пов'язаних з "ПриватБанком" фізичних та юридичних осіб. В прес службі, наголосили, що НБУ є одним із основних у процесі виведення у грудні 2016 року неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участі держави. У ході цього процесу було проведено процедуру "bail-in", що полягає в обміні коштів пов'язаних із банком осіб на акції банку із подальшим продажем Міністерству фінансів України.

"Національний банк занепокоєний якістю та результатами розгляду судових справ в Україні, що можуть призвести до втрат коштів платників податків та ризиків для банківської та фінансової стабільності країни. Це може призвести до того, що у пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку осіб з’являться підстави для стягнення з банку коштів, що були повернуті державою до капіталу банку у процесі його націоналізації. Рішення суду поки не набрало законної сили та, безумовно, найближчим часом буде оскаржене нами в апеляційному порядку", - сказав начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економаічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Птро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

СБУ та Генпрокуратура можуть відкрити кримінальне провадження щодо рішення стосовно "Приватбанку"

СБУ та Генпрокуратура можуть відкрити кримінальне провадження щодо рішення стосовно "Приватбанку"

Повʼязані теми:

Наступна публікація