Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Викрадення, катування і вбивства. Держдеп засудив дії окупаційної влади Росії у Криму

На півострові порушують права людини.

В анексованому Росією Криму викрадають, катують, вбивають і незаконно поміщають у психлікарні, йдеться у доповіді про права людини у світі Держдепартаменту США. 

"У Криму відбуваються зникнення з політичних мотивів; тортури і жорстоке поводження з затриманими для отримання зізнань, щоб покарати осіб, які чинять опір окупації; політично мотивоване ув'язнення; втручання в свободу висловлення поглядів, зокрема преси, зборів і асоціацій", – йдеться в доповіді Державного департаменту США.

Після анексії Криму російські спецслужби почали порушувати на півострові права людини.  Від 2014 до 2018 року викрали 42 людини, з яких 12 зникли безвісти, одного знайшли мертвим, двоє офіційно ув’язнили, а 27 затриманих випустили на волю. Влада не проводить розслідувань випадків залякування, зникнення і вбивства людей. Окупаційна влада не дозволяє проводити моніторинг умов утримання у в'язницях або місцях позбавлення волі незалежними неурядовими спостерігачами або міжнародними організаціями.

Держдепартамент США також згадує захоплення трьох три українських військових кораблів і екіпажів 25 листопада 2018 року, які намагаються легально пройти через Керченську протоку. "За російського окупаційного режиму "судова влада" не була ні незалежною, ні неупередженою. Судді, прокурори і адвокати захисту підпорядковувалися політичним директивам окупаційної влади, і результати судових процесів виявилися зумовленими втручанням уряду", - йдеться у доповіді.

У звіті наголошується, що Росія обмежує в Криму свободу самовираження, засобів масової інформації,  мирних зібрань, об’єднань, релігії, пересувань і подорожей. Наголошують, що були зафіксовані численні випадки, коли російські сили безпеки або поліція переслідували незалежні засоби масової інформації і затримували журналістів у зв'язку з їхньою професійною діяльністю. Російська окупаційна влада час від часу вибірково затримувала людей, які намагалися в‘їхати на територію Криму або покинути її. 

Окупаційна влада застосовує тортури і фізичне насильство проти кримських татар і етнічних українців "у відповідь на мирну протидію російської окупації", йдеться у доповіді.  До прикладу, в окупованому Бахчисараї у травні 2016 року зник кримський татарин, колишній депутат міськради, член регіонального меджлісу Ервін Ібрагімов.

Як раніше повідомлялося, від початку анексії Криму на півострові викрадено 44 людини, доля 15-х досі невідома. Крім того, російські спецслужби час від часу проводять обшуки у домівках кримських татар.  У лютому нинішнього року затримали ще трьох активістів, зокрема, активного учасника кримськотатарського руху Решата Емірусеїнов.

Сполучені Штати стурбовані викраденням кримських татар на окупованому півострові та закликають Росію припинити катувати людей і придушувати їхнє політичне інакомислення.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим у лютому 2014 року. 16 березня провела псевдореферендум, після якого оголосила про приєднання півострова. Цього року на честь п’ятиріччя анексії вдруге до Криму завітає російський президент Володимир Путін і делегація французьких політиків.

ВідеоАктивісти вимагають від російської влади розслідувати справи зниклих у Криму

Кримські викрадення. Як після анексії півострова розслідують справи зниклих активістів - сьогодні показали під стінами російського посольства у Києві. На паркані перед ним розвісили теки з іменами викрадених людей. Від початку анексії Криму на півострові викрадено 44 людини, доля 15-х досі невідома. 

Активісти вимагають від російської влади розслідувати справи зниклих у Криму

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції