Окупаційна влада Криму заявила про першу смерть від коронавірусу на півострові

Дата публікації
Окупаційна влада Криму заявила про першу смерть від коронавірусу на півострові

УНІАН

У пацієнтки були супутні захворювання.

У анексованому Криму повідомили про першу смерть від коронавірусу на півострові від початку епідемії. Окупаційна "влада" заявляє, що жертвою стала жінка 1950 року народження, у якої були супутні захворювання.

Пацієнтка надійшла до медустанови 30 квітня з попереднім діагнозом "двобічна пневмонія" і одразу була підключена до апарату штучної вентиляції легенів. Коронавірус підтвердився 2 травня, а 4-го жінка померла. Відзначається, що пацієнтка страждала від ішемічної хвороби серця, цукрового діабету, ожиріння, гіпертонічної хвороби.

Наголошується, що це "швидше за все" перша смерть від коронавірусу на півострові, не враховуючи Севастополя, оскільки статистику за містом ведуть окремо – там вже двоє померлих. Всього, заявляє самопроголошена "влада", на півострові (без урахування Севастополя) 128 осіб з діагнозом COVID-19.

Нагадаємо, в окупованому Криму підтвердили 170 випадків захворювання новим коронавірусом COVID-19, причому 78 випадків інфікування підтвердили в Севастополі, кілька з них сталися через приїзд до місцевої мешканки гостей з Москви.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація