Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Окупанти Криму подовжили ув'язнення кримськотатарським "терористам": дружини політв'язнів викрили абсурдність справи

Жінки кажуть, що судді все чудово розуміють, але не наважуються йти проти системи.

У Криму окупаційний "Верховний суд" подовжив арешт чотирьом жителям Бахчисарая, які проходять у так званій справі "Хізбут-Тахрір". Зеврі Абсеїтова, Енвера Мамутова, Ремзі Меметова та Руслана Абільтарова окупанти звинувачують у тероризмі через їхню нібито причетність до ісламської організації, забороненої у Росії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Через дитячий сміх це місце можна сплутати зі школою чи садком, але насправді це один із судів Сімферополя, біля якого рідні кримців чекають чергового прогнозованого рішення - арешт продовжити, прохання захисту відхилити. Деякі з дружин ще зовсім юні, вони буквально приголомшені несправедливістю. Місцева в'язниця забита так званими терористами, але жодного теракту не було і не планувалось, жодних постраждалих теж нема. Проте судова машина окупантів справно запроторює кримців за грати. "Я так дивилася на цю суддю – доросла жінка, навіть, я б сказала, похилого віку… Я в її очах читаю: вірить. Тобто вона розуміє, що це ніякі не терористи. Але вона йде порадитися, через десять хвилин заходить і зачитує вирок про те, що все лишається без змін", - розповідає Фера Абдуллаєва.

Відео У Криму окупаційний Верховний суд подовжив арешт 4 татарам

У їх будинках посеред кримського степу залишились самі жінки та діти – братів Теймура та Узеїра Абдуллаєвих уже дев'ять місяців тримають під арештом за вигаданою справою про тероризм. А їхні діти тепер грають у суд, розповідають жінки. Найважче з молодшими, каже їхня сусідка Гузаль, вони просто не розуміють, чому у них забрали батьків. "Анака, каже, коли бабака (батько) приїде? Він буде кидати мене високо-високо вгору. Ти, каже, не можеш, а він сильний", - плаче дружина ув'язненого Гузаль Саледінова.

У такому ж недобудованому будинку неподалік Севастополя живе і сім'я Зейтуллаєвих. Чоловік Мер'єм Руслан ледве встиг звести коробку, коли його засудили за створення терористичного осередку. Зробити будинок придатним для життя допомогла кримськотатарська громада. Руслан так переживав за них, що Мер'єм довелось зробити фото будинку і заспокоїти: вони облаштувались і не бідують. Діти почуваються краще після того, як з ними попрацювали психологи, каже Мер'єм. От тільки бачити батька лише у суді їм дуже боляче. "Вона стала боятися відпускати мене. Навіть якщо я хочу просто в крамницю сходити – вона плаче і каже: а раптом ти підеш і не повернешся? А раптом тебе теж заберуть?", - каже Мер'єм Зейтуллаєва.

Фотогалерея Окупанти у Криму перешкоджають вшануванню пам'яті депортованих радянською владою кримських татар (5 фото)

"Я їм сказала: не плачте! Ні в якому разі не плачте, батько цього не витримає. А старший син давай у коридорі плакати. Я кажу: ну що ти плачеш? А він: тато, немов звіра, в клітці тримають", - розповіла Фатма Абсеїтова. Батько цих хлопців бахчисараєць Зеврі Абсеїтов – лікар, до якого ходила вся округа. Крім терроризму, окупанти звинуватили його ще й у розпаленні міжнаціональної ворожнечі. "Його пацієнти – слов'яни, дуже багато. Досі мені ці бабусі та жінки приносять мед – передайте йому", - розповіла дружина політв'язня.

У різнороба Енвера Мамутова, якого ФСБ назвала ватажком бахчисарайських терористів, семеро дітей. Йому загрожує 20-річне ув'язнення. "Я вже не раз казала, що єдиний організатор, яким він є, це організатор дитячих свят. Не думаю, що людина, котра буде думати про якусь терористичну діяльність, буде робити свята для дітей", - міркує його дружина Аліє Абселямова.

Темні часи згуртували кримських татар. На регулярних зборах "Кримської солідарності" вони моляться, обговорюють новини, з'ясовують, яка допомога потрібна політв'язням та їхнім сім'ям. А організація "Наші діти" опікується тими дітьми, чиїх батьків викрали або ув'язнили з політичних мотивів окупанти. Нині таких напівсиріт в Криму уже майже сотня.

Днями повідомлялося, що заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого утримують в СІЗО окупованого Сімферополя, залишили під вартою на три місяці – до 8 жовтня. Відповідне рішення ухвалив Апеляційний суд в Сімферополі.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції