Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Окупували наше місто": жителі Миколаєва нарікають на безпритульних собак, які кидаються на перехожих

Люди обурені тим, що комунальники не вживають ніяких адекватних дій.

Зграї безпритульних собак окупували Миколаїв, їх у місті вже понад 10 тисяч. Люди скаржаться на постійні напади голодних тварин й обурюються, що їх не відловлюють, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Прибіг собака і мене вкусив. Я тепер дуже боюся собак", - зізнається 5-річний Артем Дівущак. На нього тварина накинулася просто на дитячому майданчику. Мати хлопчика була поряд, але навіть не встигла відреагувати, як пес уже вкусив сина. На 16-річну дівчину налетіли одразу дві собаки – це сталося це, коли дівчина поверталася додому. "Одна кинулася спершу на обличчя, а друга підбігла і вкусила", - розповіла Ганна Сирошенко.

ВідеоЗграї бродячих собак окупували Миколаїв

Зграї бродячих собак окупували Миколаїв. Їх в місті вже понад 10 тисяч, кажуть у комунальному центрі захисту тварин. Люди скаржаться на постійні напади голодних тварин і обурюються, що їх не відловлюють. Комунальники ж виправдовуються, їхня робота практично паралізована. 

Зграї бродячих собак окупували Миколаїв

І Артем, і Ганна зараз лікуються від сказу і бояться самі ходити вулицею. Мати Ганни каже, що один із собак, що напав на її доньку, постійно кусає перехожих. Люди вже не раз просили комунальників забрати його з вулиці, але марно. "Дочекаємося, що воно комусь обличчя розірве", - каже Світлана Сирошенко.

Містяни кажуть, що за останній рік кількість безпритульних собак у Миколаєві росте в геометричній прогресії. "Таке враження, що собаки витісняють людей, окупували наше місто. Ні мер, ні депутати нічого не роблять", - нарікає Ганна Винничук. У комунальному центрі захисту тварин пояснюють, що в них зв’язані руки: місто вже майже рік живе без програми боротьби з безпритульними тваринами, тож наразі вони можуть відловлювати лише найагресивніших собак, але і їх після стерилізації змушені випускати на вулицю. "У нас по місту не менше десяти тисяч безпритульних тварин. Ми зараз працюємо за інерцією", - каже директор КП "Центр захисту тварин Миколаєва" Олександр Голобродський.

Фотогалерея Після тримісячних пошуковів у Києві знайшли травмованого собаку. Але від нього відмовилася господарка (3 фото)

Комунальники пояснюють, що винні депутати, які не приймають нову програму. Проте народні обранці запевняють, що готові хоч завтра голосувати, щоби вирішити собачу проблему, але через міську владу, яка зволікала з написанням проекту, змушені були розробляти свій. "Програма в кулуарах міськвиконкому все літо пролежала", - каже депутат Лариса Веселовська. Але активісти, які вирішують це питання, впевнені, що депутати просто хочуть заробити, адже їхня програма дуже схожа на ту, яка була в Миколаєві раніше, але коштує дорожче – аж 38 мільйонів гривень. І знову ж таки  передбачала повернення тварин на вулицю після стерилізації. "Це абсолютно не контрольований процес грошовий. Взагалі не зрозуміло, на що витрачені гроші", - каже голова ГО "Центр відповідального ставлення до тварин" Олена Косенчук.

Активісти вважають, що програма мерії, яку вони допомагали розробляти, набагато краща, адже пропонує кардинальне вирішення проблеми. "Їх забирають, шукають їм господарів, і якщо протягом двох місяців не знаходять – собак усипляють", - каже начальник управління екології департаменту ЖКГ Миколаєва Володимир Корчагов. Свої програми представили ще дві групи містян, тож усі чотири проекти тепер мають розглянути депутатські комісії, і лише потім їх винесуть на голосування.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції