"Серьожа, ти брехло і поц": ТСН.ua знайшла статтю Бузини про Пояркова

ТСН.ua розшукала статтю, через яку побилися у прямому ефірі письменник Олесь Бузина і художник Сергій Поярков.

Стаття Бузини, Київські відомості
Стаття Бузини у "Київських відомостях", від 2.04.2005
ТСН.ua підняла підшивки старих газет, щоб розібратися, - хто ж все-таки сказав неправду минулої п'ятниці, під час скандалу між журналістом Олесем Бузиною та художником Сергієм Поярковим на відомому політичному теле-шоу.

Причиною скандалу та бійки між двома митцями стала заява Пояркова про те, що свого часу Бузина написав про нього хвалебну статтю за гроші. В свою чергу, скандальний письменник звинуватив Пояркова в брехні та накинувся на нього з кулаками.

Спочатку темою бесіди була творчість Тараса Шевченка, але в ході емоційної суперечки опоненти перейшли на оцінки письменницької творчості один одного. Бузина заявив, що ніколи не читав книг Пояркова, і взагалі той не письменник: "Ваші книжки я, як ви заявили, ніколи не читав. Тому що ви книжок ніколи не писали. Ви видавали збірки картинок…". На що Поярков дістав газетну вирізку із статтею, яку, за його словами, написав сам Бузина, і де він сильно хвалить книгу Пояркова "Бездоганна недосконалість".

Після цього Бузина кинувся на Пояркова, вигукуючи: "Ти брешеш, гадина! Просто брешеш, сволота!"

"Це писав Бузина, - заявив Поярков, показуючи газетну шпальту. - Він ще й принциповий дуже не задорого. Я це знаю, мені ж він писав. Дуже недорогий!" Після цих слів, власне, і почався перший раунд рукоприкладства.

"Ти справді брехло і поц", - голосно промовляв Бузина, і, врешті-решт, кинувся на Пояркова ще раз, збивши з нього кепку. Так відбувся другий раунд махання руками.

Наступного дня після "бійки", заспокоївшись, Олесь Бузина дав кілька коментарів для журналістів, де зізнався, що таки писав ту саму рецензію. Але її характер він описав так:

"Це була іронічна рецензія. Він (Поярков) там названий "поміссю художника і письменника". Коли тебе називають "поміссю", зрозуміло, що ти не чистопородний чоловік. Потайки він завжди викликав у мене почуття огиди".

Бажаючи розібратися в істині, ТСН.ua передивилася підшивки старих газет, і знайшла ту саму рецензію в "Київських відомостях", в номері за 2-е квітня 2005 року. Цитата, де Бузина "гидливо" називає Пояркова "поміссю", в оригіналі звучить так:

"Я з повною відповідальністю стверджую, що Сергій Поярков - чарівна помісь художника і письменника".

Ось ще кілька цитат з тієї рецензії, за якими можна судити про її "іронічність":

"Поярков - філософ? Безсумнівно!"

"Його хочеться розглядати і читати".

"Поярковщина - упізнаванана і запам'ятовувана!".

"Він не тільки добре малює, а ще й цікаво пише. А те, що поярковські писання є короткі коментарі до його ж картинок, - швидше чеснота, ніж недолік".

"Художники, з якими я зустрічався, починають сіпатися від люті, почувши ім'я Пояркова. В один день я дізнався від трьох різних людей, що Сергій "не вміє малювати", що він "просто ілюстратор" і що його не пускають в західні "пристойні" музеї. Все це говорили люди, які достатньо добре стоять у світі вітчизняного арт-бізнесу. Але їхні експертні оцінки мене тільки порадували. У свій час і про мене говорили, що я божевільний, проліз в літературу "не з того входу", - із захопленням писав Бузина про відомого художника.

Читайте також:

Скандальний письменник Бузина та художник Поярков побилися в ефірі (відео)

Активістка жіночого руху Femen запустила тортом в Олеся Бузину

ЗМІ оприлюднили відео скандальної бійки Стогнія з депутатом Гримчаком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: