Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Олія, сеча та коров'ячі кізяки: медики розповіли, чим українці додумуються "лікувати" опіки своїх дітей

Лікарі та волонтери наголошують на потребі негайної фахової допомоги.

В останні хвилини життя маленької дівчинки в Одеському опіковому центрі біля неї були лише медики та волонтери. Менше ніж 2-річну дитину батьки привезли в лікарню практично холодною після того, як 16 днів "рятували" її власноруч від опіків народними засобами – олією та аерозолями, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Вона могла б жити, в неї не такі були жахливі ушкодження. Ми сподіваємося, що ця історія матиме фінал – закон покаже іншим, щоб вони знали, що ненадання допомоги карається", - каже волонтер Катерина Ножевникова.

Відео Лікарі не змогли врятувати дитину, якого батьки народними методами лікували від опіків

Дитину тиждень намагалися врятувати медики на кошти волонтерів, на заклик яких відгукнулися одесити. Батьки до дитини в реанімацію не приїхали, а на запитання, чому вчасно не звернулися до лікарні, відповіли, що не мали грошей, а також не уявляли, що наслідки самолікування можуть бути фатальними.

Дівчинка була наймолодшою в багатодітній родині, тепер дітей у сім'ї залишилося четверо дітей. У поле зору соціальних служб, як неблагонадійна, родина не потрапляла. Після трагедії поліція розпочала кримінальне провадження за злісне невиконання батьківських обов'язків та зумисне вбивство. "З пояснень матері, коли стався опік, вона не надала цьому великого значення, намагалася лікувати дитину народними методами", - розповіла старший інспектор відділу ювенальної превенції Вікторія Лазарчук.

Фотогалерея У Києві через значні опіки від окропу з бойлера померла однорічна дитина (3 фото)

Медики кажуть, що схожі випадки непоодинокі. особливо в невеличких містечках та селах. Подекуди до лікарні привозять попечених дітей, обмазаних коров'ячими кізяками. "Дехто своєю сечею, дехто олією – що потрапить під руку", - розповідає головний лікар Одеського обласного клінічного медичного центру Вадим Шухтін і застерігає, що опікова хвороба – дуже небезпечна річ, що потребує миттєвого лікування, адже гниття ран призводить до страшних наслідків.

Одеські волонтери після смерті малечі, яку загнало на той світ самолікування, започатковують просвітницьку програму. У транспорті, школах та соціальних закладах вони планують вивішувати інструкції з надання першої допомоги дітям при опіках.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції