Онкохворих дітей на Житомирщині залишили без донорської крові

В онкогематологічному відділенні немає крові, необхідної онкохворим дітям. Донори є, однак відсутні тест-системи, які можуть визначити її якість.

Онкохворі діти Житомирщини за крок до смерті. Мінохорони здоров'я не подбало, щоби їм вливалася чиста, без інфекцій, кров. Визначити якість крові можуть лише тест-системи, яких якраз і немає.

Маленькі пацієнти чекають щасливої миті, коли на них зглянуться, а батьки панічно бояться смертного часу своїх чад.

В онкогематологічному відділенні - паніка. Після курсу хіміотерапії багатьом маленьким пацієнтам потрібно вливати донорську кров. Донорів знайшли, проте кров не приймають, бо немає тест-систем перевірки крові на інфекції.

Донори зазвичай здають кров у спеціальный кімнаті. Потім через спеціальне обладнання з неї готують тромбоконцентрат, який потім переливають дітям.

У онкогематологічному відділенні Житомирської обласної дитячої лікарні стверджують, якщо вчасно не влити тромбоконцентрат, рівень тромбоцитів упаде і дитина просто почне кровити і помре від крововтрати.

У донора має бути довідка з центру переливання крові, що кров не містить інфекцій, таких, як ВІЛ, гепатит та сифіліс. Нині цих довідок не видають.

"Видати не протестовану продукцію, це кримінальна відповідальність. Не видавати продукцію, це теж кримінальна відповідальність", - зазначає головний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв.

В обласному центрі крові пояснюють, тест-системи закуповують коштом держбюджету. Їх мали отримати ще навесні, але тендер, який проводить Міністерство охорони здоров'я, увесь час відкладали.

Фахівці центру переливання крові називають ситуацію надзвичайною. Уже попередили районні лікарні про можливу відсутність донорської крові.

Відсутність тест систем вже у найближчі дні може призвести до повної зупинки обласного центру крові, кажуть фахівці. Відтак медики не зможуть зарадити хворим, яким конче необхідна донорська кров.

Читайте також:

Онкохворих дітей залишили без ліків (відео)

У Миколаєві онкохворі діти можуть зостатися без ліків

Школярі з Київщини передали онкохворим дітям харчі (відео, оновлено)

ВідеоДіти за крок до смерті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: