Дивіться онлайн лекцію афонського ченця Хризостома на тему "Сум, туга, жаль та спокуси"

21 липня о 18:30 на TСН.ua та на сайті й Facebook-сторінці Відкритого Православного Університету розпочнеться онлайн-трансляція лекції афонського ієромонаха Хризостома з монастиря Кутлумуш.

Чернець на запрошення ВПУ відвідає Київ і прочитає лекцію на тему "Сум, туга, жаль та спокуси", а також відповість на запитання онлайн-слухачів лекції.

Ієромонах Хризостом навчався в Духовній Академії м. Салоніки. Від 1993 року впродовж 22 років був послушником монаха Мойсея в каливі Святого Іоанна Златоуста священного скиту Святого Пантелеймона. Разом зі старцем Мойсеєм почав відновлення зруйнованої каливи, яке він продовжує й після його смерті.

Супроводжує ієромонаха Хризостома монах Паїсій, який 1983 року став ченцем на Афоні в монастирі Кутлумуш, але продовжив освіту на рівні магістратури за фахом "Історія церкви". Від 2000 року є монахом келії Святих Архангелів монастиря Хіландар, де разом з іншими браттями пише ікони та намагається відновити старі будівлі келії.

Історія монастиря Кутлумуш веде свій початок з ХІІ століття. Заснував монастир преподобний Кутлумуш, який походив з однойменної династії турків-сельджуків з Малої Азії. У монастиря славетна історія, й саме з ним пов'язане життя багатьох святих. Останній з них – відомий у всьому світі преподобний Паїсій Святогорець (помер 1994 року). 

Залиште свій коментар