Оновлена пенсійна реформа полегшить життя жінкам і ускладнить депутатам

Кабмін представив компромісний варіант пенсійної реформи, в якому пом’якшено низку норм щодо підвищення пенсійного віку. Документ ухвалять до кінця липня.

Новий проект закону про пенсійну реформу уріже вже існуючі максимальні пенсії чиновників, депутатів та суддів. Водночас, оновлений закон дозволить жінкам виходити на пенсію не у 55 років, як це пропонувала минула редакція документу, а раніше.

Про це 1 червня заявив віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Зокрема, в оновленому законі, внесеному на розгляд парламенту, передбачено обмеження максимального розміру пенсій 10 прожитковими мінімумами. Водночас у старому варіанті законопроекту передбачалося 12 прожиткових мінімумів.

Крім того ця норма, у разі ухвалення закону, буде розширена на вже призначені пенсії. Тігіпко висловив упевненість, що відносно цієї норми подаватимуться позови до Конституційного суду.

Також у новому проекті закону норма відносно виплати 10 одноразових призначених пенсій розширюється і на працівників соціальної сфери (у старому варіанті - на працівників медичної і педагогічної сфери).

Водночас Тігіпко повідомив, що буде запропоновано збільшити пенсійний вік держслужбовців і 10 прирівняних до них категорій працівників до 62 років з 2013 року впродовж 4 років по 6 місяців щорічно, а не одномоментно, як передбачалося старим законопроектом.

Окрім цього віце-прем'єр повідомив, що жінкам, які досягли 55 років, буде дозволено достроково виходити на пенсію за умови наявності стажу роботи не менше 30 років, обов'язкового звільнення з роботи і віднімання 0,5% загального розміру пенсії на місяць.

Водночас передбачено спрощення механізму збільшення пенсій при відстроченні виходу на пенсію і надання до 1 січня 2016 року можливості при призначенні пенсії за бажанням пенсіонера врахувати зарплату за 60 місяців до 1 липня 2000 року, коли був введений персоніфікований облік, але за умови збереження архівних документів.

В документі також передбачено збільшення зарплати для нарахування пенсії особам, які були безробітними, через її оптимізацію у межах 10% заробітку з виключенням періодів отримання допомоги з безробіття.

У новому проекті закону також передбачено, що за кожен рік навчання у військових навчальних закладах до календарної вислуги років додаватиметься 6 місяців. Окрім цього збільшення календарної вислуги років військовослужбовців до 25 років буде проведено не за 5 років, а за 10 - по 6 місяців на рік.

Передбачено обмеження заробітку, який враховується для призначення пенсій нардепам, суддям, прокурорам і військовослужбовцям, сумою, з якої оплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцстрахування. При цьому Тігіпку уточнив, що нині народні депутати, судді, прокурори, військовослужбовці та інші категорії працівників з високою зарплатою не завжди виплачують єдиний соціальний внесок з нарахованої суми.

Також законопроект передбачає порівняння умов призначення дострокових пенсій нардепам з іншими категоріями пенсіонерів - за 1,5 року до досягнення пенсійного віку, тоді як зараз для депутатів цей термін складає 2 роки.

Віце-прем'єр підкреслив, що сподівається на ухвалення цього законопроекту вже до кінця поточної сесії парламенту (липень-2011), зазначивши при цьому, що альтернативи Пенсійній реформі немає. І якщо документ з якихось причин буде відхилений нардепами в ході поточної сесії, то до нього все одно доведеться повернутися - або восени, або в 2012 році.

Як відомо, реалізація пенсійної реформи залишається в переліку ключових зобов'язань України для отримання чергового траншу кредиту МВФ. При цьому розпочати її потрібно було ще в березні.

З того часу Верховна рада двічі відкладала розгляд пенсійної реформи.

Читайте також:

Азаров запропонував добровільний перехід на підвищений пенсійний вік

Кабмін: ми не обійдемось без підняття пенсійного віку

63-річна активістка FEMEN влаштувала топлес-протест проти пенсійної реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: