"Сталінський" фасад київського ЦУМу хочуть заховати за склом

Дата публікації
Перегляди
1753
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Сталінський" фасад київського ЦУМу хочуть заховати за склом

Столичні зодчі обговорюють майбутню зовнішність ЦУМу

Відремонтований універмаг має відкритися в 2015 році.

Головний універмаг столиці після реконструкції може втратити звання найдавнішої зі збережених в первісному вигляді будівель на Хрещатику. Про зовнішність ЦУМу після ремонту архітектори сперечалися на містобудівній раді, йдеться в сюжеті ТСН.

Розробники презентованого проекту запланували облаштування підземного паркінгу та оновлення внутрішніх площ універмагу. Також вони запропонували залишити історичний фасад, збудований ще до війни, але закрити деякі його елементи склом.

Зовнішність майбутнього ЦУМу викликала занепокоєння інших архітекторів. Вони вважають, що будівля, яка чи не єдина на Хрещатику пережила війну і є пам'яткою архітектури, має зберегти своє автентичне обличчя – без додаткових елементів.

"Він повинен бути збережений, ось і все. Подобається, не подобається – в законодавчому полі не є аргументом", - відрізав архітектор Георгій Духовичний.

"Ніхто нічого не надбудовує, просто цим склом закривається ця частина і все. Сталінська частина закривається. Хто любить сталінський ампір – будь-ласка, протестуйте, я не маю нічого проти", - пояснила розробник концепції оновленого ЦУМу Лариса Скорик.

Сьогодні представили проект реконструкції ЦУМу на Хрещатику

Сьогодні представили проект реконструкції ЦУМу на Хрещатику
Наступна публікація