Оновлення даних у "Резерв+": в яких випадках треба особисто з'явитися до ТЦК

Оновлення даних у "Резерв+": в яких випадках треба особисто з'явитися до ТЦК

Мобільний застосунок "Резерв+" розпочав роботу / Фото: mil.gov.ua

У застосунку Резерв+ 18 червня з'явився QR-код.

Електронний військово-обліковий документ тепер має таку саму юридичну силу, як і паперовий. Це означає, що наявність QR-коду скасовує потребу носити з собою паперовий військовий квиток.

Про це розповіли в Міноборони, пише "РБК-Україна".

Як відомо, зараз електронний військово-обліковий документ має таку саму юридичну силу, як паперовий.

"Документ містить QR-код, завдяки якому уповноважені органи (поліція та ТЦК) можуть перевіряти чинність документа простим шляхом – через камеру на смартфоні. Також у документі є персональні та службові дані, інформація щодо дати ВЛК, відстрочки чи бронювання", – зазначив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

У яких випадках треба з'явитися до ТЦК

Так, через "Резерв+" можна виконати норму закону, який набув чинності 18 травня цього року.

"Додатково до ТЦК і СП треба йти в разі, якщо дані були внесені до реєстру "Оберіг" некоректно або якщо людина порушила правила військового обліку. Також до ТЦК і СП треба з'явитися тим, хто має бронювання, право на відстрочку або отримав направлення на ВЛК чи мобілізаційне розпорядження", – пояснив Дмитро Лазуткін.

Тож відтепер військовозобов'язані громадяни можуть не носити з собою паперовий військовий квиток.

"Потрібно буде переуточнити свою інформацію з реєстру "Оберіг", отримати його вже з QR-кодом і безпосередньо розраховувати на те, що це буде абсолютно рівноцінний електронний військово-обліковий документ. Більше не потрібно буде з собою носити папірці", – розповіла раніше заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Крім того, функціонал "Резерв+" розширили. Відтепер там також доступна функція "Виправити дані онлайн" для двох випадків:

  • якщо військовослужбовець досі перебуває на обліку – для тих військовослужбовців, чий актуальний статус не відображався у реєстрі "Оберіг";
  • якщо дані не знайдено – для всіх військовозобов'язаних, хто отримав таке сповіщення в застосунку "Резерв+".

Для цього можна заповнити заявку, яка надійде до реєстру "Оберіг" для виправлення даних. Інформацію актуалізують дистанційно. У відомстві наголосили: щоб скористатися всіма новими можливостями, потрібно оновити застосунок.

Раніше військовий пояснив, чому у людей є страх іти до армії. За його словами, вони не хочуть піти на фронт і померти в посадці, тому що їхній командир не зміг налаштувати елементарну взаємодію.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація