Онук Бандери збирається відвоювати звання Героя для діда

Онук Бандери збирається оскаржити у Вищому адміністративному суді рішення Донецького апеляційного адмінсуду, який позбавив провідника звання Героя.

Нащадки Степана Бандери збираються до судів в третій раз, щоб повернути звання Героя України. Як повідомив один з п'яти його онуків і повний тезка Степан Бандера, він збирається оскаржити у Вищому адміністративному суді рішення Донецького апеляційного адмінсуду, який вдруге позбавив провідника ОУН ордена геройства.

Онук виступає в тяжбі в якості третьої особи. Як сказав Бандера, рішення суду не стало для нього несподіванкою. Мовляв, враховуючи, хто зараз при владі, він цього очікував.

"Дивує тільки те, що суди виносять різні рішення в аналогічних справах, - додає він. - У 2009 році за позовом того ж Оленцевича в аналогічній справі по Шухевичу Донецький суд відмовив позивачеві. Оленцевич сказав, що подав той же позов, замінивши Шухевича на Бандеру. Що змінилося? Закон про держнагороди не змінювався, формулювання позову і позивач ті ж. Повноваження суддів теж не змінювалися. Змінився тільки президент".

Адвокат Володимир Оленцевич впевнений, що шансів виграти по касації у ВАСУ у рідних Бандери практично немає: "Довести, що Бандера був громадянином України, не можна. А вирок донецького суду набрав законної сили, Бандера вже не Герой".

Нагадаємо, Донецький апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Донецького окружного адміністративного суду про визнання незаконним указу президента Віктора Ющенка щодо привласнення звання Героя України провідникові ОУН Степану Бандері.

"Усі апеляційні скарги залишити без задоволення. Рішення (Донецького окружного адмінсуду) залишити без змін", - говориться в рішенні суду.

Апеляційні скарги на рішення Донецького окружного адмінсуду подавали більше двадцяти людей, серед яких екс-президент Віктор Ющенко, голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок і онук лідера ОУН Степан Бандера-молодший. З 23 апелянтів на винесенні ухвали суду був присутнім тільки один, а представники Тягнибока і Ющенка на суд взагалі не прийшли.

Як відомо, 2 квітня донецький суд визнав незаконним указ президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Позивач, донецький адвокат Володимир Оленцевич побудував позов на тому, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

Адвокат онука лідера ОУН Степана Бандери-молодшого намагався довести, що Бандеру можна вважати громадянином України, оскільки той сам є автором Акту проголошення Української держави у 1941 році у Львові і громадян тієї держави слід також вважати громадянами України.

Читайте також:

Донецький суд вдруге відмовив Бандері у званні Героя

У київській школі Бандеру і Шухевича назвали радянськими партизанами

У новому підручнику Бандера буде вбивцею, а Сталін - переможцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: