ООН і ЄС виділять 22 млн дол. на порятунок прикарпатського Калуша

ООН та ЄС виділять Калушу 22 млн дол. для утилізації гексахлорбензолу, похованого на полігоні токсичних відходів.

Спільна місія ООН і ЄС має намір виділити 22 млн. американських доларів для вивезення токсичних відходів з Калуша Івано-Франківської області.

Про це повідомив на прес-конференції міський голова Калуша Ігор Насалик. Мер зазначив, що йому зателефонували з представництва ООН в Україні і повідомили про виділення Калушу 22 млн дол. для утилізації гексахлорбензолу, похованого на полігоні токсичних відходів.

Токсичні відходи зберігаються у Калуші в металевих бочках протягом 30-ти років. Їх і ґрунт з-під них будуть вивозити спеціальними контейнерами за кордон, де існують технології утилізації цієї небезпечної речовини.

Мер Калуша вважає, що рішення про виділення коштів стало наслідком роботи в місті спільної місії ООН і ЄС. "Це і є результатом спільної місії ООН і ЄС, що ще раз доводить, що Європа не байдужа до наших проблем і що ми не залишимося з цією бідою наодинці", - зазначив Насалик.

Як повідомлялося, раніше спільна місія ООН і ЄС заявляла про загрозу для здоров'я мешканців Калуша у разі попадання токсичних сполук, таких як гексахлорбензол зі сховища відходів.

12 лютого Верховна рада затвердила указ президента Віктора Ющенка про оголошення Калуша та прилеглих сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів.

2 березня Кабінет міністрів виділив Калушу 440 млн гривень з резервного фонду на вирішення екологічних проблем.

Переповнення сховища відходів в результаті атмосферних опадів може призвести до руйнування захисної греблі і потрапляння в навколишнє середовище близько 2 млн кубометрів отруйних речовин.

Читайте також:

Екологічна ситуація в прикарпатському Калуші схвилювала ООН та Євросоюз

Мінфін: грошей на порятунок Калуша від екологічної катастрофи немає

Мінфін: грошей на порятунок Калуша від екологічної катастрофи немає

На Прикарпатті оголошено надзвичайну екологічну ситуацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: