ООН: криза спричинить ріст наркоманії в Україні

Через економічну кризу без роботи залишаться тисячі українців. В ООН прогнозують, що вони почнуть займатися злочинністю.

Через економічну кризу в Україні зросте кількість наркоманів, попереджає координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Доннелл.

"У зв’язку з економічною кризою сотні людей залишились без роботи, вони розчаровуються в життя, їм немає на що сподіватися і багато хто з них починають займатись організованою злочинністю, щоб вижити. І саме вони будуть збільшувати обіг наркотиків в Україні, Білорусії та Молдові", - зазначив О’Доннелл.

За його словами, досягнення спільної програми ООН та Євросоюзу щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків в цих країнах значні, але криза може звести їх нанівець. Крім того, спільна програма вже завершилась, і українським правоохоронцям буде важко самотужки впоратися з цим масштабним явищем.

Протягом п’яти років, поки діяла програма, країни, які брали в ній участь отримали близько 11 мільйонів доларів грошової допомоги, з них 4 мільйони – власне, для України.

"За ці роки на території України вилучено більше тонни героїну афганського походження, чого не було за всю історію існування України. Я говорю не тільки за історію незалежної України, а в цілому складі Радянського союзу", - наголосив представник департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС Олег Шутяк.

Як відомо, 1 березня щорічно в Україні проводиться Всесвітній день боротьби з наркоманією. В рамках цього дня Луганський обласний Центр здоров'я провів опитування серед студентів місцевих вузів, результат якого приголомшив соціологів.

Так, 14% студентів вважають, що наркотики стимулюють розумові здібності. 15% зі всіх опитаних не знають особливостей негативного впливу наркотичних речовин на організм людини. В той же час 85% відповіли, що вживання наркотиків руйнує психіку людини.

У 24% опитаних є знайомі, що застосовують наркотики. 11% вважають, що звикнути до наркотиків після одноразового їх прийому неможливо, а 50% упевнені в існування такої загрози. 9% опитаних хоча б раз в житті пробували наркотики. 26% опитаних вважають для себе можливим підтримувати дружні відносини з людиною, що вживає наркотики, але 99% ніколи б не пов'язали своє життя (не одружилися) з такою людиною.

Читайте також:

В Києві за два тижні пограбували 26 квартир в одному будинку

На Кіровоградщині люди масово вмирають від самопалу

До кінця березня в Україні буде 2,8 млн. безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: