ООН схвалила ініційовану Україною антипіратську резолюцію

Рада безпеки ООН одностайно ухвалила резолюцію з протидії піратству біля берегів Сомалі, яку запропонувала Україна.

Рада безпеки ООН схвалила ініційовану Україною резолюцію про протидію морському піратству біля берегів Сомалі.

Документ був ухвалений одноголосно на засіданні 30 листопада. Українське МЗС наголосило, що Україна стала однією з країн, яка не є членом Радбезу ООН, але приєдналася до кола співавторів цього документа.

Раніше делегація України виступила одним з ініціаторів проведених 18 листопада тематичних дебатів Ради безпеки щодо боротьби з піратством.

В ухваленій резолюції висловлюється занепокоєння з приводу поширення піратства на західну частину Індійського океану й підтверджується рішучість світового співтовариства боротися із цим.

Ключове положення документа передбачає продовження на рік дії ухвалених в 2008 році резолюцій, якими було санкціоноване проведення державами й регіональними організаціями військово-морських операцій й інших заходів у територіальних водах Сомалі з метою протидії піратству.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Петро Порошенко виступає за участь України у військово-морській операції ЄС у сфері боротьби з піратами "Аталанта".

Наразі у полоні сомалійських піратів вже більш ніж півроку перебуває балкер "Аріана" з 24 українськими моряками на борту, серед яких дві жінки.

МЗС вже вивчає можливість перебування бійців "Альфи" поблизу Сомалі для захисту суден з українцями, але для звільнення "Аріани" військову операцію не розпочинатимуть – це небезпечно.

Читайте також:

Україна не надсилатиме війська для звільнення "Аріани" від піратів

Українські моряки відстрілялися від піратів

Ющенко готовий відправити спецназ на війну з піратами

Україна запропонувала створити регіональний центр боротьби з піратством

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: