ООН стурбована свавіллям українського правосуддя

Рада ООН з прав людини заявляє про велику кількість свавільних затримань в Україні.

У Женеві триває 10-а сесія Ради ООН з прав людини. На розгляд її учасників представлена доповідь про результати візиту робочої групи з свавільних затримань до України. У ній висловлюється стурбованість "нестримною" корупцією в Україні, що пронизує всю правоохоронну систему.

Члени робочої групи заявили, що стурбовані великою кількістю затримань в країні, багато з яких не реєструється. Однією з головних причин свавільних затримань в Україні робоча група вважає зосередження повноважень в Генпрокуратурі, яка володіє функціями, як в області кримінального переслідування, так і в області нагляду. Ще однією причиною є неефективна система захисту в кримінальних справах. Експерти вважають, що загальна ситуація посилюється нестримною корупцією, що пронизує всю правоохоронну систему.

Члени робочої групи з свавільних затримань на запрошення уряду відвідали Україну наприкінці 2008 року. Делегація зустрілася з представниками державних органів, суспільства, родичами осіб, що перебувають під вартою, співробітниками внутрішніх механізмів моніторингу і представниками міжнародних і регіональних організацій в Києві, Донецьку, Сімферополі, Севастополі, Львові, Ужгороді, Мукачеві і Чопі. Члени групи провели особисті конфіденційні бесіди з 138 особами, що перебувають під вартою, і приблизно 100 колективних бесід в 21 установі, де перебувають особи, позбавлені волі.

Представники ООН зазначили високий рівень співпраці з боку уряду і звернули увагу на різні реформи в системі правосуддя, проведені з часу проголошення країною незалежності в 1991 році. Вони також висловили задоволення у зв'язку з існуванням низки механізмів моніторингу, таких, як омбудсмен, мобільні групи з моніторингу і громадські ради, що виступають в якості інструментів боротьби з свавільним затриманням, хоча й зазначили, що існує потреба в подальшому зміцненні цих механізмів.

Читайте також:

ООН: криза спричинить ріст наркоманії в Україні

Україна внесла в бюджет ООН мільйон доларів

Вуличних злочинців у Києві побільшало на третину

До 2050 року населення України зменшиться на 15 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: