ООН створить в Чорнобильскій зоні мережу Інтернет-центрів

ООН має на меті поширювати достовірну інформацію про екологічний стан на забруднених територіях.

В українських селах довкола Чорнобильської зони будуть створені інтернет-центри для інформування людей про екологічну ситуацію на їхній території. Цей проект ООН анонсує напередодні чергової річниці катастрофи.

Фінансуватиме створення міжнародної науково-інформаційної мережі з питань Чорнобиля Фонд людської безпеки ООН, куди входять Японія, Таїланд та Словенія. На її функціонування виділено 2,5 млн. доларів. Протягом трьох років в населених пунктах, які знаходяться неподалік від Чорнобиля, мають з’явитися сучасні ресурсні центри. В них працюватиме переважно сільська молодь, зазначила спеціаліст Чорнобильської програми відродження та розвитку Програми Розвитку ООН Дзвінка Качур.

Експерт відзначила дуже низький рівень поінформованості про катастрофу 1986 року та існування як в Україні, так і за її межами стереотипів. "Дуже багато туристів називають села, які знаходяться поруч з Києвом, чорнобильськими територіями. Але зараз там немає перевищення радіації, і вони є цікавими для туризму та спеціальних економічних зон",- сказала Качур.

Передусім Качур пропонує називати подібні території не чорнобильськими, а поліськими, і далі займатися поширенням достовірної інформації про ці населені пункти через Інтернет. Наразі вже створено 8 спеціалізованих сільських сайтів. На них люди розповідають про своє життя там і в режимі онлайн дізнаються про екологічний стан своєї території.

Читайте також:

Литвин пропонує звозити в Чорнобиль відходи з усієї України

Кабмін уріже кордони Чорнобильської зони

Литвин лякає другим Чорнобилем

Західні вчені знайшли в Чорнобилі радіоактивних комах-потвор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: