ООН: Україна є основним постачальником зброї в гарячі точки Африки

В ООН заявляють, що зброю, яка залишилася з радянських часів, Україна продавала у всі африканські зони конфліктів.

Україна, у якої опинилися величезні надлишки зброї, є основним постачальником зброї в гарячі точки Африки, заявив виконавчий директор Управління ООН по наркотиках і злочинності Антоніо Марія Коста.

"Найбільші запаси малої зброї знаходяться в Східній Європі і в країнах колишнього Радянського Союзу. У 1990-і роки з цих запасів відправляли зброю майже у всі зони конфліктів в Африці - від Анголи до Зімбабве", - сказав він, виступаючи в п'ятницю на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому впливу незаконної торгівлі зброєю на світ і безпеку в Центральній Африці.

Як цитує його слова Центр новин ООН, на кожного українського солдата доводилися 54 одиниці вогнепальної зброї, а допустима норма - дві одиниці.

Крім того, представник ООН підкреслив, що цим фактом, а також неефективною системою управління і відсутністю економічної безпеки в Україні скористалися "торговці зброєю - такі торговці смертю, як Віктор Бут і Леонід Мінін."

Крім того, Коста відзначив, що доходи від нелегальної торгівлі стрілецькою зброєю складають не меншого $200-300 млн в рік, а це приблизно 20% всього об'єму світової торгівлі легкою і стрілецькою зброєю.

Примітно, що, за словами представника ООН, найпривабливішим ринком для контрабандистів залишається Африка.

Так, в цьому регіоні попит на незаконні постачання зброї величезний. Його замовниками є організовані злочинні угрупування, повстанці і держави, відносно яких введено збройове ембарго.

"У їх руках навіть стрілецька зброя може підірвати соціально-економічні перетворення, порушити монополію держави на володіння зброєю або завести політичну ситуацію в безвихідь", - заявив він.

Тим часом, Коста нагадав членам Ради Безпеки про те, як угандійське угрупування "Армія опору Бога" вербувала дітей, підсаджувала їх на наркотики і забезпечувала стрілецькою зброєю, якою вони вбивали навіть своїх батьків".

Нагадаємо, що раніше AFP з посиланням на текст документа, що поступив в Раду Безпеки ООН, повідомило, що Київ збирається відправити до Демократичної Республіки Конго 20 штурмових танків Т72, 100 вантажівок і тисячі одиниць озброєння і боєприпасів.

Як повідомлялося, згідно даних Агентства з питань ОПК Мінпромполітики України, об'єм виробництва підприємств ОПК країни в 2009 році зріс на 58% в порівнянні з попереднім роком, що дасть можливість Україні вийти на 6 місце в світі за об'ємами продажів зброї.

Читайте також:

Розслідування Бі-Бі-Сі: допомога голодуючим Ефіопії йшла на закупівлю зброї

Україна за підсумками 2009 року вийде на шосте місце в світі з продажу зброї

За кризовий рік Україна у півтора рази збільшила виробництво зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: