ООН: в Україні епідемія ВІЛ/СНІДу досягла найнебезпечніших у Європі масштабів

Розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні продовжує випереджати темпи боротьби з нею. Хоча в ООН відзначили, що в деяких регіонах смертність знизилася.

Експерти ООН констатують, що в Східній Європі та Центральній Азії налічується більше 1,5 млн людей, що живуть з ВІЛ. В Україні епідемія ВІЛ/СНІДу досягла найнебезпечніших у Європі масштабів.

"З 2001 року в регіоні Східної Європи і Центральної Азії спостерігається значне зростання кількості людей, що живуть з ВІЛ - на 66 відсотків", - повідомив директор Групи регіональної підтримки ЮНЕЙДС для Європи та Центральної Азії Денис Браун.

Він зазначив, що в Україні епідемія ВІЛ/СНІДу досягла найнебезпечніших у Європі масштабів. Експертів ООН турбує той факт, що розвиток епідемії продовжує випереджати масштаби і темпи боротьби з нею.

Водночас експерти ЮНЕЙДС відзначають деякі зміни на краще в регіоні, у тому числі пов'язані з розширенням доступу до послуг з лікування ВІЛ. Це привело до зниження смертності від СНІДу.

Експерти наголошують, що споживання ін'єкційних наркотиків є основним шляхом передачі ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії. У зв'язку з цим вони пропонують активізувати заходи з профілактики ВІЛ серед споживачів наркотиків і їх сексуальних партнерів, повідомляє в середу служба новин ООН.

Відзначимо, минулого тижня вчені оприлюднили результати дослідження, згідно з яким ВІЛ має властивість ховатися від дії ліків в кістковому мозку.

Робота вчених дозволить просунутися в розробці методик лікування вірусу.

Читайте також:

Проституція в Україні: здорових повій - лише 10%

Кожен п'ятий результат аналізу в Україні - хибний

В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: