Опальний зять Назарбаєва видасть в Україні книгу "Хрещений тесть"

Екс-зять президента Казахстану вирішив розповісти українським читачам про корумпованість вищих ешелонів казахстанської влади.

Книга "Хрещений тесть" Рахата Алієва, колишнього зятя президента Казахстану, вийде в Україні і навіть може бути перекладена українською мовою. Про це повідомив сам Рахат Алієв.

За словами автора, в своїй книзі він відкриває "багато таємниць" політичної Астани, корупційні схеми, які уразили саму верхівку влади, політичні вбивства лідерів опозиції і переслідування неугодних, кричущі порушення прав і свобод людини. У книзі наведено безліч документальних підтверджень зловживань оточення президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

За читання або розповсюдження книги "Хрещений тесть" в Казахстані передбачена кримінальна відповідальність. Сам Алієв заочно засуджений казахською владою до сорока років ув’язнення і вимушений переховуватися за кордоном. Раніше його книга виходила тільки на Заході. Видання її в Україні – вперше на території СНД - видавці пояснюють вірою в демократичність української держави. Проте не виключають і спроби влади Казахстану зірвати презентацію і вільне розповсюдження книги "Хрещений тесть". У тому числі і шляхом спроб тиску на українське керівництво офіційними каналами.

На запитання, чому він вибрав саме Україну для презентації своєї книги, Алієв відповів наступне: "По-перше, з усіх колишніх радянських республік Україна справляє враження дійсно демократичної держави. По-друге, зараз саме в Україні казахська тема набуває значного суспільного резонансу, що дуже добре підготувало українського читача до сприйняття змісту моєї книги. Після прочитання книги багато що з того, що і як робила казахська влада, стане зрозумілішим українським читачам".

Як стверджують люди, які читали книгу Алієва, офіційній Астані є чого бояться. Колишній зять президента Казахстану, який довгий час розглядався як спадкоємець Назарбаєва, володіє величезною кількістю компромату на вище керівництво республіки і може істотно підмочити його репутацію.

Точної дати презентації книги в Україні автор не називає, проте допускає, що це може відбутися до кінця літа.

Довідка. У травні 2007 року Алієва було визнано винним у зловживанні владою і службовим становищем і у розкраданні державного майна. Суд засудив його до 20 років ув’язнення, проте відпустив під заставу. Алієв стверджує, що кримінальна справа в Казахстані порушена у зв’язку з тим, що він мав намір висунути свою кандидатуру на президентських виборах.

Алієв звинувачує Назарбаєва, який перебуває при владі в Казахстані з 1989 року, в тому, що той узурпував владу в багатій нафтою республіці.

У червні 2007 року дочка Назарбаєва Даріга розлучилася з Алієвим.

У серпні 2007 року австрійський суд відмовив Казахстану у проханні видати опального Алієва, вирішивши, що той не може розраховувати на чесний процес в Казахстані. Алієв одержав політичний притулок в Австрії.

Читайте також:

Назарбаєв хоче бачити президентом України Тимошенко

 Казахський бізнесмен Аблязов провернув аферу в Україні

Росії, Білорусі та Казахстану відмовили у спільному приєднанні до СОТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: