Опалювальний сезон у Києві і 11 областях опинився під загрозою

ДК "Газ України" відзначає незадовільний рівень погашення заборгованості підприємств ТКЕ перед початком нового опалювального сезону.

ДК "Газ України" укладатиме договори на постачання природного газу в опалювальному сезоні 2009-2010 рр. тільки з тими підприємствами комунальної теплоенергетики (ТКЕ), які повністю розрахувалися за спожитий природний газ.

Про це повідомили в прес-службі ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України".

Компанія відзначає незадовільний рівень погашення заборгованості підприємств ТКЕ перед початком нового опалювального сезону. Станом на 30 вересня 2009 р. заборгованість підприємств ТКЕ за газ, спожитий в опалювальному сезоні 2008-2009 рр. (з 1 жовтня 2008 р.), становить понад 2,77 млрд. грн. Рівень оплати – 69%.

Найбільшу заборгованість перед ДК "Газ України" за природний газ, спожитий з жовтня минулого року, мають підприємства ТКЕ Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Одеської областей. Низьким є також рівень розрахунків підприємств ТКЕ Рівненської, Кіровоградської, Закарпатської, Черкаської, Херсонської та інших областей.

Також росте заборгованість перед ДК "Газ України" АЕК "Київенерго" - борг за спожитий у 2008-2009 рр. природний газ перевищує 768,7 млн. грн., рівень оплати в 2009 р. - 56%.

ДК "Газ України" звертає увагу керівництва місцевих органів влади і підприємств ТКЕ на необхідність терміново провести розрахунки за поточне споживання і погасити заборгованість за природний газ, використаний в опалювальному сезоні 2008-2009 рр.

Відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2001р. №1729, імпортований природний газ реалізується в Україні лише за умови стовідсоткової оплати споживачами використаного природного газу.

Згідно з вимогами Закону України "Про теплопостачання" (ст. 13), відповідальність за забезпечення теплом населених пунктів покладена на місцеві органи влади.

Нагадаємо, унікальний експеримент проводять комунальні служби Луганської області: мешканцям багатоквартирних будинків дають кредити на встановлення автономного опалення осель.

Поки що стати учасниками програми наважуються небагато сміливців. Місцева влада впевнена: коли люди зрозуміють, що їх не намагаються обдурити, бажаючих на кредит стане значно більше.

У кредит дають близько 10 тисяч гривень під 8% річних. Повернути гроші треба упродовж п'яти років. Сума залишається постійною, навіть при інфляції. Тим часом, попри пільговий відсоток, деяким мешканцям, особливо пенсіонерам, це все одно не по кишені.

Читайте також:

Луганчанам дають кредити на автономне опалення

Ціни на газ вирішили підняти вже з вересня

Ужгороду повністю відріжуть централізоване опалення

У Дніпропетровську відключили тепло 150 багатоповерхівкам

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: