Опалювальний сезон в Києві під загрозою зриву

Величезні збитки ставлять під загрозу проведення опалювального сезону в столиці. КМДА заборгувала "Київенерго" 1,239 млрд грн. Компанія готується подавати позов до суду.

Підготовка до опалювального сезону 2009-2010 року у Києві опинилася під загрозою зриву.

Про це заявив голова правління "Київенерго" Едуард Соколовський.

"Підготовка до опалювального сезону опинилася під загрозою зриву. Через щорічні випробування, аварійні та планові ремонти, відключення газу для ТЕЦ компанія втратила понад 20 мільйонів", - сказав Соколовський.

За його словами, компанія не може дозволити собі мати боржників, які завинили мільйони гривень.

"Борг Київської міської держадміністрації станом на 1 липня - 1,239 мільярда гривень. Прем'єр дала КМДА три дні на розрахунки. Ми витримаємо цей строк, але якщо розрахунки не будуть проведені, ми будемо змушені судитися з КМДА. Але це стане на заваді у підготовці до опалювального сезону", - сказав голова правління "Київенерго".

Він також наголосив, що держбюджет також має борги перед компанією.

"Однак незважаючи на всі проблеми, які є в компанії, незважаючи на те, що вона працює у збиток, компанія своєчасно і в повному обсязі виконує свої зобов'язання - учора (19 серпня – ред.) було сплачено 54 мільйона податку на додану вартість", - сказав Соколовський.

Він наголосив, що недосконалість законодавства призвела до того, що компанія була змушена заплатити ці кошти, незважаючи на те, що має переплату податку у 86 мільйонів.

Водночас Соколовський наголосив, що "Київенерго" буде робити все можливе, щоб забезпечити підготовку до опалювального сезону.

"Ми будемо посилювати роботу з боржниками максимально жорстко, з дотримання усіх норм діючого законодавства, тому що ті завдання, які стоять перед компанією у підготовці до опалювального сезону, повинні виконуватися", - сказав він.

За його словами, на жаль, усі намічені плани компанії (у підготовці до опалювального сезону) через "нестабільне, несвоєчасне, а десь, може, і недобросовісне виконання зобов'язання контрагентів з розрахунків призведе до того, що те що компанія планувала, не буде виконано вчасно".

"Це безперечно ставить під загрозу проведення опалювального сезону", - наголосив голова правління "Київенерго", додавши, що компанія спробує подолати всі перешкоди і провести опалювальний сезон достойно.

Як повідомлялося, Соколовський також заявив, що наступного тижня у Києві можуть відключити холодну воду. За його словами, причиною відключення може стати заборгованість столичних споживачів за електроенергію.

"Борг споживачів за використану електричну енергію у Києві на даний момент становить 625,474 мільйона гривень", - пояснив Соколовський.

Нагадаємо, через газові борги "Київенерго" компанії 17-18 червня було перекрито поставки блакитного палива. Від газу було відключено ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, внаслідок чого більше 8 тисяч столичних споживачів (житлових будинків, шкіл, дитсадків, лікарень тощо) залишилися без гарячої води.

Поставки газу столиці було відновлено увечері 18 серпня після відповідного розпорядження прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Читайте також:

Наступного тижня в Києві відключать холодну воду

Тимошенко наказала терміново повернути газ Києву

У Києві продовжують зупиняти ТЕЦ. Ще три тисячі будинків залишилися без гарячої води

У Києві аварійно зупинено ТЕЦ-6: 4 райони без гарячої води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: