Оператори зв'язку відключатимуть незареєстровані мобілки

Користувачам, що купили нелегально ввезений телефон, буде вислано повідомлення про те, що він не обслуговуватиметься.

Новий порядок ввезення і реалізації мобільних телефонів в Україні забороняє операторам мобільного зв'язку обслуговувати телефонні апарати, ввезені нелегально.

Тепер постачальники зобов'язані вносити IMEI-коди (унікальний номер телефону, який привласнюється виробником) ввезених апаратів до єдиного реєстру. А рітейлери – до 30 травня зареєструвати коди телефонів, ввезених до ухвалення нових правил.

"Щоб документ дійсно запрацював, ми вирішили заборонити мобільним операторам обслуговувати незареєстровані телефони", - розповів член Нацкомісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) Володимир Звєрєв.

За його словами, у квітні комісія внесла відповідні зміни до "Ліцензійних умов надання послуг зв'язку". До 30 вересня оператори повинні будуть надати інформацію про IMEI-номери телефонів, що обслуговуються їхньою мережею. А користувачам, що купили нелегально ввезений телефон, буде вислано операторське повідомлення про те, що він не обслуговуватиметься. "Ми переведемо боротьбу з контрабандою мобільних телефонів на новий інтелектуальний рівень", - заявив на прес-конференції перший віце-прем'єр Олександр Турчинов.

Система обліку, за його словами, дозволить повністю "перекрити "сірий" імпорт і знизить мотивацію у крадіжці мобільних телефонів". А за оцінками глави НКРЗ Сергія Колобова, збільшить надходження до держбюджету у вигляді ПДВ на 700-800 млн гривень.

Опитані оператори поки не розуміють, як рішення реалізовуватиметься на практиці. "Ми чекаємо, що НКРЗ надасть роз'яснення, яким чином буде реалізовано дану ідею і за яким принципом узгоджуватимуться бази даних IMEI операторів і НКРЗ", - говорить начальник відділу зв'язків з громадськістю "Астеліта" (life:)) Надія Лубніна.

"Виходить, що оператор повинен виступати в ролі митника, міліціонера і верховного судді, який вирішує, кого відключати, а кого ні, - зауважив директор з маркетингу "МТС-Україна" Василь Лацанич. - Це не наші функції". Крім того, реалізація програми вимагатиме від операторів додаткових грошових вкладень, підкреслює гендиректор "Українських радіосистем" (Beeline) Олександр Барінов. Для створення автоматизованої системи обслуговування реєстру необхідна нова технологія, а "на рівні великих мобільних операторів такого роду системи можуть коштувати сотні тисяч доларів, якщо не мільйони", додає Лацанич.

Збитків можуть зазнати не лише оператори. Управляючий директор української філії компанії "Евросеть" Денис Хрустальов не виключає, що тепер у дистриб'юторів мобільних телефонів можуть виникнути додаткові витрати, і тоді телефони верхнього цінового сегменту можуть подорожчати на 10-20%. Втім, Звєрєв упевнений, що документ, навпаки, створить передумови для зниження цін: "Для легальних постачальників, особливо тих, хто постачає великі партії телефонів, знижується ввізне мито".

Читайте також:

Чверть українців не користується мобілками

В Україну без дозволу можна ввезти не більше двох мобілок

Українці стали купувати вдвічі менше мобілок

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: