Опитування: 80% жителів Криму - за відтворення єдиної держави з Росією

За даними опитування, проведеного кримським соціологом, кримчани хочуть возз'єднання з Росією, відродження СРСР та приєднання до Митного союзу.

Переважна більшість жителів Криму (80% ) підтримують возз'єднання з Росією. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного групою фахівців під керівництвом соціолога Павла Хрієнка.

Згідно з даними соціологів, 79.5% жителів Криму відповіли "так"на запитання: "Чи вважаєте Ви за необхідне відродження СРСР як оновленої федерації рівноправних суверенних республік, в якій в повній мірі гарантовані права і свободи людини будь-якої національності?". Ще 20,5% відповіли "ні".

Серед студентів кримських вузів були отримані наступні результати: 61,5% - "так", 38,5% - "ні".

Соціологи також поставили запитання: "Чи вважаєте Ви за доцільне, щоб Україна приєдналася до Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі?": 81,0% відповіли "так", 9,0% - "ні" і 10,0% - "вагалися з відповіддю".

Серед студентів кримських вузів були отримані наступні результати: 75,0% - "так", 14,0% - "ні", 11,0% - "вагалися з відповіддю".

У ході дослідження було опитано 2017 респондентів у Криму. Соціолог Павло Хрієнко вважає, що дані його дослідження спростовують відомості київського Центру імені Разумкова про те, нібито в Криму спостерігається падіння проросійських настроїв.

"Коментувати дані Центру Разумкова про те, що в Криму спостерігається "падіння проросійських настроїв", дуже складно. Я не маю інформації, що визначає методику організації і проведення такого дослідження в Криму. Але знаю наступне: авторитетом серед фахівців у галузі прикладної соціології цей Центр не користується. У його роботі, на мій погляд, простежується заангажованість на прозахідну і націоналістичну частину сучасної української еліти, що явно не сприяє наукової об'єктивності", - сказав експерт.

"Заява про "падіння проросійських настроїв в Криму" явно не відповідає дійсності. Близько 20 років мені доводиться аналізувати фактично всі соціологічні проекти, що мають відношення до Криму. Ні раніше, ні в даний час таких фактів не було встановлено. Громадська думка більшості населення регіону однозначно орієнтована на реінтеграцію з Росією та іншими країнами СНД. Підтвердженням цього є результати численних досліджень, включаючи проведених нами самостійно", - зазначив Хрієнко.

"Як і 20 років тому сучасні кримчани в переважній більшості виступають за реінтеграцію на пострадянському просторі і, перш за все, з Росією, яка для значного числа місцевих жителів асоціюється з Батьківщиною", - резюмував соціолог.

Відзначимо, що нещодавно в Україні засудили до 3 років тюрми умовно двох активістів громадської організації "Севастополь-Крим-Росія", які вимагали приєднати півострів до Росії.

Читайте також:

Кримчан, які вимагали приєднати півострів до Росії, засудили до 3 років тюрми умовно

Затулін: скасування автономії Криму призведе до розриву відносин між Україною і Росією

Владі пригрозили російською революцією через українізацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: