Опитування: більшість виборців "вибувших" кандидатів проголосують за Тимошенко

Експерти говорять про такий поділ електорату Тігіпка: 29% - за Тимошенко, і 37% - за Януковича.

Більшість виборців, які в першому турі президентських виборів в Україні голосували проти двох кандидатів, що потрапили в другий тур, більш схильна 7 лютого віддати свої голоси за Юлію Тимошенко.

Такі дані, отримані в ході exit-poll 17 січня, який був проведений Українським інститутом соціальних досліджень імені Яременко, обнародувала його голова правління Ольга Балакірева.

”Опитування на виході з дільниць засвідчив значне збільшення частки тих, хто готовий голосувати в другому турі за Тимошенко. Велика частина тих, хто не підтримував ні її, ні Віктора Януковича, а підтримували інших, схильні підтримати Тимошенко”, - сказала вона.

Так, за результатами опитування, 29% тих виборців, які підтримували в першому турі Сергія Тігіпка, готові проголосувати за Тимошенко, 37% - за Віктора Януковича.

За цих двох кандидатів проголосують, відповідно, 45% і 18% виборців Арсенія Яценюка; 52% і 8% виборців Віктора Ющенка; 16% і 49% - Петра Симоненко; 39% і 26% - Володимира Литвина; 54% і 12% - Олега Тягнибока; 45% і 14% - Анатолія Гриценка.

По словах Балакіревї, враховуючи підтримку тих, хто вже визначився і планує брати участь в голосуванні в другому турі, можна припустити, що якби голосування проходило вже сьогодні, то за Януковича проголосували б 50-51%, а за Тимошенко - 45-46%.

В той же час політолог відзначила, що прогнозувати результати голосування важко, оскільки все залежатиме від явки виборців, кількості тих, хто ще не визначився, але за три тижні зробить це, кількості людей, які мають намір проголосувати проти обох кандидатів на пост голови держави і тому подібне.

Опитування проводилося на 402 виборчих ділянках в крупних і малих містах, селищах і селах на виході по методиці ”віч-на-віч”. Було опитано 17 тис. 512 виборців. Рівень відмов складає 24%. Допустима погрішність - 2,2%.

Як повідомлялося, Тимошенко звернулася з проханням до громадян України, які в першому турі президентських виборів підтримали Ющенка, в другому турі проголосувати за неї.

Читайте також:

Кандидати у президенти витратили на соцопитування 2 млн доларів

Тігіпко "попередньо" відмовився від пропозиції Тимошенко стати прем'єром

Тимошенко обіцяє виборцям Ющенка продовжити його справу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: