Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зі зброєю чи на дивані. Соцопитування визначило, як українці готові захищати свою країну

Патріотично налаштованих більше серед чоловіків та заможних опитаних.

У випадку виникнення загрози 52% опитаних українців готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні-жовтні 2018 року.

Зазначається, що найбільше таких опитаних на Заході України (63%), у Центрі та на Півдні – половина. Водночас на Сході відносна більшість (55%) зазначили, що не готові захищати Батьківщину зі зброєю у руках (35% готові, 10% - не визначилися).

Патріотично налаштованих більше серед чоловіків та заможних опитаних. Разом з тим зазначається, що 2017 року таких респондентів було 54%, а 2012 – 33%.

Окрім цього, 62% опитаних підтримують ідею встановлення державного свята Дня захисника України 14 жовтня, а 25% – не підтримують. При цьому 51% висловлюються проти скасування святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого (у 2017 році таких було дещо більше – 56%).

Прихильників запровадження свята 14 жовтня більше на Заході, а противників скасування радянського свята більше на Півдні та Сході. Симпатиків ідеї встановлення Дня Захисника України на Покрову більше серед більш заможних, осіб з вищим рівнем освіти та мешканців сіл.

Цікавим є те, що не спостерігається відмінностей між статями у підтримці або не підтримці обох ініціатив. Окрім того, серед прихильників ідеї встановлення 14 жовтня як Дня Захисника України, 42% не підтримують скасування святкування радянського свята 23 лютого.

В опитуванні брали участь 2 тисячі українців від 18 років і старших.

Нагадаємо, українці розповіли, чого насамперед очікують від майбутнього президента. Протягом кількох років найбільшою вимогою громадян України є мир на Донбасі. Крім цього, 43% вважають, що майбутнім президентом повинен стати кандидат із значним досвідом керування країною, тоді як 44% підтримають абсолютно "нове обличчя" навіть без досвіду державного управління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції