Опитування: "Регіони" набирають 34%

За опитуванням "Українського барометру", БЮТ має підтримку 20,3% виборців, а "Наша Україна" - 11 %. Найпопулярнішим кандидатом у президенти сьогодні є Янукович.


Більше третини громадян України готові віддати голоси на позачергових парламентських виборах за Партію регіонів. Про це свідчать оприлюднені в п'ятницю результати опитування, проведеного соціологічною службою "Український барометр". 

За Партію регіонів готові проголосувати 34% українців, за Блок Юлії Тімошенко - 20,3%, за блок "Наша Україна" - 11%. 

Згідно з дослідженням, блок "Народна самооборона" Юрія Луценка набрав би 4,8%, а Комуністична партія України - 3,9%. 

Шанси подолати трипроцентний прохідний бар'єр також має Блок Наталії Вітренко, який може одержати 2,7%. 

Водночас, як показує опитування, представлена в нинішньому складі Верховної ради Соціалістична партія може не пройти до парламенту наступного скликання. Голоси за неї готові віддати лише 2% опитаних. 

Згідно з указом президента України Віктора Ющенка, позачергові парламентські вибори мають відбутися 30 вересня нинішнього року. Опитування показало, що взяти участь у голосуванні на виборах до Ради готові 78,4% опитаних. 

Опитування "Українського барометра" також було спрямовано на з'ясування того, кого українці могли би підтримати на президентських виборах.

32,9% українців на президентських виборах готові підтримати прем’єр-міністра Віктора Януковича.

При цьому, рейтинги двох інших провідних політиків за останні 2 місяці практично зрівнялись: так, чинного президента Віктора Ющенка підтримують 16,6% виборців, 16,5% готові проголосувати за Юлію Тимошенко.

Керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко, коментуючи коливання рейтингів політиків, відзначив взаємозв’язок між падінням рейтингу Юлії Тимошенко та зростанням рейтингу Віктора Ющенка, яке соціологи пов’язують з рішенням президента розпустити Верховну раду.

Також, за словами політолога, певне падіння рейтингів лідера БЮТ соціологи пов’язують з її тимчасовим зникненням з політичної арени протягом останнього періоду, тобто так званим “виходом з політичного контексту”.

За даними дослідження, лідера комуністів Петра Симоненка підтримують 3,4%, голову ПСПУ Наталію Вітренко – 3,2% опитаних. За Юрія Луценка готові віддати свої голоси 2,9%, за Володимира Литвина – 2,2%, за Олександра Мороза – 1,9% виборців.

Водночас, проти всіх виступають 3,5%, не визначились – 12,7% опитаних.

Опитування проводили з 19 по 28 травня у всіх регіонах України. Загалом було опитано 2009 респондентів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: