Опитування: Тягнибок став популярнішим за Симоненка

Перше місце в президентському рейтингу займає Віктор Янукович. За нього готові проголосувати 32% українців.

Згідно з результатами дослідження, проведеного групою "Рейтинг" в грудні, найвищу позицію у президентському рейтингу займає Віктор Янукович, якого підтримують 32% опитаних серед тих, хто взяв би участь у виборах, якби вони відбувалися найближчої неділі. Рейтинг Олега Тягнибока зріс, і він обігнав Петра Симоненко.

Якби вибори до Верховної ради відбувалися в середині грудня, 26% опитаних однозначно прийняли б у них участь, ще 38% скоріше взяли б участь. Активність по виборах президента традиційно вище: якщо б вибори проходили в середині грудня, 31% опитаних однозначно прийняли б у них участь, ще 37% скоріше взяли б участь.

Станом на середину грудня, перше місце в президентському рейтингу займає Віктор Янукович, якого підтримують 32% опитаних. Другу позицію зберігає Юлія Тимошенко, яку підтримують 19,9%. Сергія Тігіпка підтримують 8,2%, Арсенія Яценюка - 8%, Олега Тягнибока - 5%, Петра Симоненка - 3,4%, Віталія Кличка - 2,7%, Віктора Ющенка - 1,8%, Анатолія Гриценка - 1,4 %.

У рейтингу партій першість утримує Партія регіонів, яку підтримують 30% опитаних серед тих, хто взяв би участь у виборах, якби вони відбувалися найближчої неділі. Другу позицію зберігає "Батьківщина", яку підтримують 19,6%.

"Фронт змін" підтримують 7,2%, "Сильну Україну" - 6,4%, "Свободу" - 6,2%, Комуністичну партію України - 4,8%. Всі перераховані вище політичні сили потрапили б до парламенту, якби вибори до Верховної ради відбувалися найближчої неділі. Також має шанси потрапити до парламенту партія «УДАР» Віталія Кличка, яку підтримують 2,7% виборців.

Далі в рейтингу "Наша Україна", яку підтримують 1,6% виборців, Громадянська позиція Анатолія Гриценка - 1%, Соціалістична партія України - 0,8%, Народна партія - 0,7% і Єдиний Центр - 0,6%.

У порівнянні з аналогічним дослідженням, проведеним у жовтні цього року, соціологи зафіксували ряд тенденцій. Зокрема, рейтинг Януковича і Тимошенко стабілізувалися на рівні 32% і 20% відповідно. Протягом останніх трьох місяців стабілізувався і розрив між політиками, який становить 10-12%, тоді як в середині року він становив від 20 до 30%.

За останні два місяці Янукович покращив свої позиції на Півдні і Центрі, а також зберіг на Заході, Півночі і Сході. Тимошенко поліпшила позиції на Сході і в Центрі, погіршила на Заході.

Позиції Яценюка продовжують поліпшуватися (4,7% у березні, 5,8% - у квітні, 5,1% - у червні, 5,2% - у вересні, 7,1% - у жовтні та 8% - у грудні) . Позиції Тігіпко продовжують погіршуватися (13,2% - у березні, 13,6% - у квітні, 13,2% - у червні, 12,8% - у вересні, 10% - у жовтні і 8,2% - у грудні ). У результаті на партійному рівні «Сильна Україна» (6,4%) вперше за останній рік поступилася третім місцем «Фронту змін» (7,2%) і ризикує поступитися четвертим місце ВО «Свободі» (6,2%).

Продовжує зростати рейтинг Тягнибока (з 2,8% у жовтні до 5% у грудні) і ВО «Свободи» (з 4% у жовтні до 6,2% у грудні). Особливо ця тенденція характерна для Заходу, де рейтинг Тягнибока становить 17%.

Позиції КПУ залишаються стабільними (4,3% у жовтні проти 4,8% у грудні), що дозволяє розраховувати на місце в наступному парламенті. Найбільше зростання рейтингу комуністів спостерігається на Донбасі.

За останні два місяці майже удвічі поліпшила позиції партія "УДАР" Кличко (з 1,5% у жовтні до 2,7% у грудні). У президентському рейтингу Кличко випереджає Ющенка, Гриценка і Литвина.

Дослідження проводилося з 11 по 18 грудня 2010 року. Були опитані 2000 респондентів у віці від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим. Для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%.

Читайте також:

Конкурентом Януковичу на виборах 2015 року пророкують Тягнибока

Українці оцінили демократію Януковича на слабеньку трієчку

Українці хочуть бути депутатами, щоб красти гроші з бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: