Опитування: українцям байдужі Росія і НАТО

Українців більше хвилюють зростання цін і безробіття, ніж зовнішня політика і єдність Сходу та Заходу країни.

Соціальні проблеми турбують населення України в десятки разів більше, ніж відносини з Росією, Європейським Союзом, НАТО, питання мови та нової Конституції.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження "Політична ситуація в Україні на сучасному етапі – політико-соціологічний погляд", проведеного Українською академією політичних наук спільно зі Всеукраїнською соціологічною службою.

Результати опитування оприлюднили президент УАПН Микола Михальченко та директор з досліджень Всеукраїнської соціологічної служби Борис Сагалаков. Опитування проводилося у Київській області з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України.

Відповідно до результатів дослідження,  63,7% жителів столичної області найбільше з життєвих проблем непокоїть питання зростання цін. 54,8% занепокоєні низьким рівнем зарплат і пенсій, а 42,3% - зростанням безробіття.

На четвертому місці - питання політичної нестабільності в країні (37,7%).

Лише 18-те місце посіло питання відносин з Росією (7,8%). Стільки ж відсотків опитаних турбує й питання непрофесіоналізму представників місцевих органів влади.

В самому кінці списку розташувались питання вступу України до ЄС та НАТО (4%), надання російській мові статусу офіційної (3,9%), прийняття нової Конституції (3,8%), єдність Західної та Східної України (3,8%).

Також, відповідно до дослідження, порівняно з минулим роком збільшилась кількість дуже бідних та дуже багатих людей.

За словами Михальченка, у 2009 році на питання, як ви оцінюєте матеріальний стан вашої сім’ї, 17,4% сказали, що ледве зводять кінці з кінцями (2008 – 14,3%), 39,9% сказали, що на харчування вистачає, але придбання взуття чи одягу вже викликає труднощі (2008 - 36,3%).

В цілому на життя вистачає, але на придбання таких речей як меблі, телевізор тощо не вистачає – 33,7% (2008 – 42,1%). При цьому експерт зауважив, що кількість цих людей зменшилась здебільшого за рахунок переходу людей у вище зазначені категорії.

Крім того, збільшилась кількість людей, які відповіли, що у них немає ніяких матеріальних труднощів – 8,6% (2008 – 7,1%).

Опитування проводилось у Київській області з 19 по 21 вересня 2009 року.

Читайте також:

Опитування: 80% українців соромно за свою державу

Опитування: українці не вірять жодному з провідних політиків

Опитування: українці люблять Росію більше, ніж росіяни Україну

Опитування: Більше 30% українців ледве зводить кінці з кінцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: