Опитування: вибори не допоможуть

Більше половини респодентів центру "Фонд громадська думка - Україна" не вірять, що дочасні вибори зарадять кризі.


27% опитаних центром "Фонд громадська думка - Україна" вважають, що позачергові вибори Верховної Ради краще взагалі не проводити. Про це повідомляє агенція "Українські новини" з посиланням на дослідження центру. 

Так респонденти відповіили на запитання, коли краще провести такі вибори. 

Крім того, 17,2% назвали вересень, 11,8% - жовтень, 6,7% - листопад, 2,6% - у грудні. 

10,4% сказали, що позачергові вибори краще проводити в червні, 6,4% - у липні, 4,9% - у серпні. 

13,2% не змогли визначитися з відповіддю. 

Понад те, 56,6% респондентів сказали, що позачергові вибори взагалі не допоможуть вирішити політичну кризу.
30,5% вважають, що вибори допоможуть, і 12,8% не змогли дати відповідь на це запитання. 

Опитування того самого центру показало, що Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, Блок "Наша Україна", Комуністична партія і Блок "Народна самооборона Юрія Луценка" проходять до Верховної Ради. 

Респондентів попросили уявити, що 3 червня відбудуться вибори до Ради, і відповісти, за яку партію або блок вони б проголосували в такому разі. 

29,5% опитаних готові проголосувати за ПР, 16,4% - за БЮТ, 11,8% респондентів готові віддати свої голоси НУ, 4,2% - КПУ, 3,9% - Блоку Луценка. 

1,9% опитаних готові проголосувати за Соціалістичну партію, 1,5% - за Народну партію (Володимир Литвин), 0,6% - за Прогресивну соціалістичну партію (Наталя Вітренко). 

0,5% респондентів підтримали б партію "Віче" (Інна Богословська), 0,6% - "Українську правицю" (Юрій Костенко, Борис Тарасюк, Анатолій Матвієнко), 0,5% - Партію промисловців і підприємців (Анатолій Кінах), 0,3% - Християнсько-демократичну партію України (Віталій Журавський). 

З числа опитаних не змогли відповісти 11,3%, не стали б брати участь у виборах - 7,7%, проголосували б проти всіх - 9,3%. 

За результатами проведеного опитування розподіл місць у Раді виглядав би в такий спосіб: ПР - 202 місця в парламенті, БЮТ - 112 місць, НУ - 81, Блок Луценка - 26, КПУ - 29. 

Віктор Ющенко з депутатами
Сайт президента України
Якщо вірити опитуванню, у Верховній Раді Партія регіонів та комуністи матимуть більше місць, ніж БЮТ, "Наша Україна" та "Народна самооборона". Але на президентських виборах Ющенко й Тимошенко разом набрали би більше голосів, ніж Янукович

За результатами опитування "ФГД - Україна", що проводились 5-16 травня, ПР, БЮТ, НУ, КПУ і Блок Луценка проходили до Ради. 

Згідно з опитуванням центру, 56,4% опитаних не довіряють президентові Віктору Ющенку. 36,1% сказали, що довіряють президентові, і 8,6% не змогли відповісти на це питання. 

49,6% опитаних не довіряють прем'єр-міністрові Вікторові Януковичу. 40,9% респондентів довіряють Януковичу й 9,5% не змогли відповісти. 

29% опитаних готові проголосувати за прем'єр-міністра Віктора Януковича на виборах Президента, якби вони відбувалися найближчої неділі. Президент Віктор Ющенко одержав би 15,5% підтримки респондентів, лідер Блоку свого імені Юлія Тимошенко - 14,3%. 

Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко одержав 3,5% голосів респондентів, інші внесені до анкети політики - менше 3% кожен. 14,6 % опитаних не змогли визначитися зі своєю кандидатурою, 7,2% сказали, що проголосують проти всіх, і 5,9% не мають наміру йти голосувати.

Соціологи проводили опитування з 22 травня по 3 червня. Вони опитали 2000 респодентів від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: