Опитування: Янукович випереджає Тимошенко на 10%

Лідери президентського рейтингу, згідно опитуванням, чітко ділять між собою регіони України.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович є беззаперечним лідером президентських перегонів на Сході та Півдні України, а прем'єр-міністр Юлія Тимошенко - у західних і центральних областях.

Про це йдеться у звіті по макрорегіонах загальнонаціонального опитування, проведеного наприкінці вересня Центром соціальних і маркетингових досліджень "СОЦІС" на замовлення Українського фонду підтримки реформ.

Згідно звіту, Янукович має підтримку 28,7% від усіх опитаних, а Тимошенко - 19%. При цьому прем'єр лідирує в 16-ти областях і Києві, а глава ПР - у 8-ми областях, Криму та Севастополі.

В макрорегіоні "Схід-1" (автори дослідження віднесли до нього Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Херсонську, Миколаївську та Одеську області) за Януковича в першому турі виборів готові проголосувати 38% виборців, а за Тимошенко – 12%. Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк набрав би тут 7,5% голосів.

У макрорегіоні "Схід-2" (Донецька, Луганська області та Крим) Януковича підтримують 55,9% респондентів, керівника Компартії Петра Симоненка – 6,2%, Тимошенко - 4,8%.

В макрорегіоні "Центр-2" (Житомирська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Кіровоградська області) із 26% голосів лідирує Тимошенко. Другим за рейтингом тут йде лідер Янукович (18,3%), третій Яценюк - 11,3%.

В макрорегіоні "Центр-1" (Закарпатська, Чернівецька, Хмельницька, Вінницька, Черкаська, Київська області та Київ) попереду так само Тимошенко, яка набрала 28% голосів опитаних. Другим за рейтингом тут йде Янукович, якого підтримали 14% респондентів, у Яценюка 11,3% голосів.

Готовність проголосувати на президентських виборах за Тимошенко висловили майже 30% опитаних жителів Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Волинської та Рівненської областей (макрорегіон "Захід"). Другим за рейтингом, із великим відставанням, йде Яценюк (13,9%). При цьому у звіті зазначається, що наприкінці весни-початку літа лідер "Фронту змін" мав у цьому регіоні однаковий з Тимошенко рейтинг, а за даними деяких структур – і дещо вищий.

В той же час, у західному макрорегіоні у чинного президента Віктора Ющенка залишається 10,2% підтримки. В "Центрі-1” (Правобережжя) він має 3,2%, "Центрі-2” (Лівобережжя) – 1,3%, "Сході-1” – 1,2%, "Сході-2” (Донбас та Крим) - 0,2%.

Загалом було опитано 5 тис. респондентів - не менше як по 900 респондентів у кожному з п’яти макрорегіонів.

Читайте також:

Опитування: Янукович майже на 10% популярніший за Тимошенко

Янукович відривається від Тимошенко у президентських перегонах

У Януковича і Тимошенко рівні шанси стати президентом - опитування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: