Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Опозиція: 11-річку повернули заради спільного з Росією підручника історії

Голосуючи за 11-річну освіту виключно з політичних мотивів, уряд і депутати лише скопіювали освітню систему Росії, Білорусі та Казахстану - заявили в опозиції.

Закон про повернення 11-річної системи навчання у школах було ухвалено з порушенням процедури і виключно з політичних мотивів: "реформа насправді була зроблена заради видання спільного з Росією підручника історії".

Таку заяву зробив голова підкомітету парламентського комітету з освіти Олесь Доній.

За його словами, голосуючи за 11-річну освіту, уряд і депутати лише скопіювали освітню систему Росії, Білорусі та Казахстану.

Ухвалення закону суперечить процедурі, оскільки раніше рекомендації освітнього комітету парламенту "були підроблені кількома депутатами від більшості", сказав депутат.

Доній не виключив, що попри запевнення міністра освіти й науки Дмитра Табачника, "реформа насправді була зроблена заради видання спільного з Росією підручника історії".

Нагадаємо, 6 липня Рада ухвалила новий закон про шкільну освіту, яким повернула 11-річну систему навчання у школах. Він серед іншого передбачає, що діти віком 5 років мають обов'язково відвідувати дитсадок до вступу до школи.

Запровадження 12-річної системи середньої освіти було заплановане ще 1999 року і передбачало наближення української системи освіти до європейських стандартів.

Зокрема в старших класах передбачалося надавати учням профільну освіту.

Як заявив Табачник, для втілення цих планів бракує "достатньої кількості кадрів та ресурсів".

Читайте також:

У школи повернулась 11-річна освіта

Синдром звапнілого мозку

В Україні оголошено додаткову сесію зовнішнього тестування

Залиште свій коментар

Вибір редакції