Опозиція: ДАІ перешкоджає вивозити людей на мітинг до Києва

У Дніпропетровській і Харківській областях ДАІ і Податкова адміністрація перешкоджають перевізникам вивозити людей до Києва, заявляють БЮТ і ПРП.

БЮТ заявляє про тиск ДАІ й Податкової на автоперевізників у Дніпропетровську для недопущення виїзду громадян у Київ на мітинг 11 травня.

Блок Юлії Тимошенко заявляє про тиск Державної автомобільної інспекції й податкової інспекції на автоперевізників у Дніпропетровську з метою недопущення виїзду громадян на мітинг проти діяльності президента Віктора Януковича, Кабінету міністрів і парламентської коаліції 11 травня в Києві.

Про це сказано в повідомленні прес-служби БЮТ.

"У Дніпропетровській області ДАІ й податкова інспекція тиснуть на автоперевізників з метою недопущення виїзду громадян 11 травня в Київ на мітинг опозиції", - сказано в повідомленні.

Відповідно до повідомлення, депутати вже звернулися з офіційним листом про факти тиску в Міністерство внутрішніх справ і Управління МВС у Дніпропетровській області.

"Міліція повинна охороняти порядок, громадський спокій і законні права громадян, зокрема й право на мирні збори, а не займатися інсинуаціями з погрозами підприємцям й обмеженням воль. Міліція - орган держави, а не Партії регіонів", - сказано в заяві дніпропетровської обласної організації партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

За даними депутатів, до автоперевізників зверталися чиновники з обласного МВС і попереджали про те, що не потрібно везти людей у Київ 11 числа, оскільки автобуси туди не доїдуть.

У той же час харківська обласна організація партії "Реформи й порядок" заявляє про перешкоджання Державною автомобільною інспекцією в Харкові оренді автобусів для поїздки в Київ на мітинг проти діяльності Президента Віктора Януковича, Кабінету Міністрів і парламентської коаліції 11 травня.

Про це сказано у відкритому зверненні голови облоргнізації ПРП Івана Варченка до віце-прем'єр-міністра з силових питань Володимира Сівковича й міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

Відповідно до звернення, облорганізація ПРП звернулася в 11 автотранспортних підприємств Харкова із проханням надати автобуси на поїздку в Київ для участі в акціях протесту 11 травня.

Всі ці підприємства відмовилися надати послуги з автоперевезення.

"Відмови пояснювалися наявністю негласної "рекомендації" начальника обласної ДАІ, донесеної через керівників районних ДАІ до кожного підприємця. Згідно з цими "рекомендаціями", жоден автобус не повинен одержати техогляд на поїздку в Київ. Ті підприємства, які ризикнуть відправити автобуси, не пройдуть техогляд усього автопарку на 2011 рік", - сказано в зверненні.

У документі зазначається, що такі рекомендації (погрози, розпорядження, прохання) від посадових осіб правоохоронних органів суперечать праву на здійснення підприємницької діяльності, гарантованому статтею 42 Конституції, а протидія законній господарській діяльності, тим більше вчинена посадовими особами з використанням службового становища, спричиняє кримінальну відповідальність за статтею 206 Кримінального кодексу.

"Переконані, що відчуття безкарності, продемонстроване чиновниками, є уявним, а відповідальність за злочини невідворотна", - сказано в зверненні.

Облорганізація ПРП очікує оперативний правової реакції й притягнення до відповідальності посадових осіб, які використовують такі форми роботи з підприємцями.

Нагадаємо, 11 травня опозиція організовує під стінами Ради мітинг проти діяльності діючого президента, Кабінету міністрів і парламентської коаліції.

Читайте також:

БЮТ: міліція вимагає від опозиції списки учасників мітингу під Радою

Тимошенко закликала українців 11 травня зірвати роботу Ради

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу через бійку в Раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: