Опозиція хоче натравити ГПУ на Крим за визнання російської мови регіональною

Депутат від НУ-НС В'ячеслав Кириленко просить дослідити законність надання російській мові у Криму статусу регіональної і, одночасно заявляє, що застосування різних мов в Україні призведе до анархії та розвалить країну взагалі.

Генпрокуратуру просять дослідити законність надання російській мові в Криму статусу регіональної. З відповідним поданням депутат від НУ-НС В'ячеслав Кириленко звернувся до генпрокурора Олександра Медведька.

"Конституція в цьому випадку порушена... Застосування мов згідно Конституції є винятковою прерогативою Верховної Ради України", - заявив він.

"Ніяка ні автономна республіка Крим і її Верховна Рада, ні міськрада, ні райрада, ні сільрада не може приймати рішення щодо застосування мов в Україні. Бо, якщо так буде, то буде анархія і ми розвалимо країну взагалі", - заявив Кириленко.

Депутат зазначив, що "в Криму де-факто російська мова державна": "Це мова, яка використовується там тотально. Там треба захищати українську мову".

"Там з 600 шкіл 7 українських, диспропорція яка. Місто Севастополь, 59 шкіл. Одна українська і то неповна школа-інтернат", - розповів він.

Нагадаємо, 26 травня Верховна рада Автономної республіки Крим прийняла постанову про використання російської мови як регіональної.

Крім того, парламент автономії звернувся до Верховної ради з пропозицією імплементації європейської хартії регіональних мов або мов меншин в повному обсязі.

Також кримський парламент ухвалив здійснювати заходи, передбачені європейською хартією регіональних мов з використання російської мови, як регіональної в роботі Верховної ради Криму.

Як повідомлялося раніше, кримський парламент вніс зміни до Конституції автономії, згідно з якими в тексті російською мовою назва кримського парламенту змінюється з "Верховна рада Автономної Республіки Крим" на "Верховный совет Автономной Республики Крым".

Читайте також:

У Криму паспорти заповнюватимуться російською мовою

Кримський парламент визнав російську мову регіональною

ВР надасть офіційний статус 13 мовам нацменшин

Російська мова повернеться в школи та суди через місяць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: