Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Опозиція об'єдналася з вимогою дострокових виборів

Десять опозиційних партій підписали заяву, в якій вимагають проведення в березні 2011 року дострокових виборів президента і парламенту.

У зв'язку зі скасуванням політреформи 2004 року опозиційні сили вимагають провести 27 березня 2011 року дострокові вибори президента та парламенту.

"Оскільки президент та парламент обиралися на основі іншої Конституції, на інші терміни, під інші повноваження - провести 27 березня 2011 року дострокові вибори президента та Верховної ради", - йдеться у спільній заяві десяти опозиційних партій, повідомила прес-служба Народного руху України.

"На президентських виборах у лютому ц.р. громадяни України не надавали Віктору Януковичу той суттєво більший обсяг владних повноважень, який він розраховує отримати через відновлення дії Конституції у редакції 1996 року", - зазначено в заяві.

Звернення підписано Європейською партією України, Народним Рухом, партіями "Громадянська позиція", "Народна Самооборона", "Реформи і порядок", "Українська платформа", ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", Партією захисників Вітчизни, українською республіканською партією "Собор".

Опозиційні сили пообіцяли "діяти спільно з метою недопущення узурпації влади і правового хаосу".

Також вони закликали відправити у відставку чинний склад Конституційного суду. "Його судді ухвалили цілу низку очевидно неправосудних політичних рішень, порушили присягу судді, зганьбили себе особисто та дискредитували конституційне правосуддя в Україні", - наголошено в документі.

Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд визнав політичну реформу 2004 року неконституційною. Таким чином, Україна повернулася до старої Конституції 1996 року і президентсько-парламентської форми правління. Повноваження чинного глави держави Віктора Януковича були значно розширені.

Це викликало хвилю обурення серед представників опозиції, які заявили, що в Україні встановлюється авторитаризм. Партія "Наша Україна" закликала всіх громадян вийти на акції громадянського протесту, які розпочнуться з 5 жовтня по всій країні.

Усе про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут.

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ:

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

"Наша Україна" покликала людей виходити на майдани

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Лавринович: дострокових виборів Ради і президента не буде

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

ВідеоОпозиція об'єдналася з вимогою дострокових виборів

Залиште свій коментар

Вибір редакції