Опозиція пожаліється на ПР у Раду Європи

Партія "За Україну!" звернеться до ПАРЄ через закон про місцеві вибори, які внесла у Раду Партія регіонів. Опозиціонери впевнені, що цей закон - повернення до "совєтської конституції".

Партія "За Україну!" звернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи і до Конгресу регіональних та місцевих влад Ради Європи через лобійований регіоналами закон про місцеві вибори, який обмежує демократію. Згідно з представленим законом - Партія регіонів прагне зіграти "роль КПСС в Україні".

Про це на своєму брифінгу в кулуарах ВР заявив лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко, повідомляє офіційний сайт "За Україну!".

"Норми цього законопроекту скеровані на те, щоб побудувати завдяки місцевим виборам чітку вертикаль політичної влади, на чолі якої буде стояти лише одна політична сила – Партія регіонів. Це приховане повернення до 6 статті совєтської конституції, яка говорила про керівну і скеровуючи роль лише однієї політичної партії. Тоді це була КПСС, а тепер роль КПСС в Україні, у випадку прийняття цього закону, посяде Партія регіонів", - наголошує він.

Кириленко також наголосив, що запропонований коаліцією закон про вибори депутатів місцевих рад та голів не передбачає паритетної і демократичної участі нових політичних сил у виборах, в роботі дільничних комісій та в процедурі підрахунку голосів. Також цей законопроект забороняє самовисування на виборах.

"Ті партії, які є активними, опонують правлячому курсу, і до них тяжіють люди, вони отримають офіційну заборону до участі у виборах. Правляча коаліція пропонує нам не вибори до місцевих рад, а фарс, який ззовні буде показовим і нібито демократичним, а по суті буде містити заборону на політичну діяльність цілих політичних напрямків і окремих активних громадян", - резюмував Кириленко.

Раніше у "Нашій Україні" заявляли, що проект закону про місцеві вибори позбавляє громадян можливості оновити владу.

Читайте також:

Наливайченко: У Верховній Раді картельна змова

У Раду внесено законопроект про нові правила місцевих виборів

Депутати від БЮТ відстоюють місцеві вибори за відкритими списками

ВідеоОпозиція пожаліється на ПР у Раду Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: