Опозиція просить Європу захистити українців в Росії

Наливайченко засвідчив стурбованість ситуацією, яка склалася із правами українців в Росії, навів конкретні приклади утисків, а також звернув увагу на необхідність дотримання Росією своїх міжнародних зобов'язань.

Голова політради "Нашої України" Валентин Наливайченко попросив Європу захистити українців та їх культуру в Росії.

Він звернувся з листом до Верховного Комісара Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в справах національних меншин Кнута Воллебека у зв'язку із порушенням прав української громади в Росії.

Наливайченко у листі засвідчив виняткову стурбованість ситуацією, яка склалася із правами українців в Росії, навів конкретні приклади утисків, а також звернув увагу на необхідність дотримання Росією своїх міжнародних зобов'язань, закріплених міжнародними та двосторонніми українсько-російськими міждержавними угодами.

Політик також звернувся до Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин із проханням втрутитися у ситуацію та взяти її під особистий контроль.

Копію листа "Наша Україна" також передала до представництва Європейського Союзу та Ради Європи.

Нагадаємо, депутатська група "За Україну!" ініціює звіт міністра закордонних справ щодо ситуації навколо української бібліотеки в Москві та вимагає відкликати посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка. Народний депутат України, заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Шкіль також виступив за звільнення посла.

16 січня в Бібліотеці української літератури в Москві був проведений черговий обшук. За словами директора установи Наталії Шариної, під час обшуку російські правоохоронці поводили себе грубо.

Очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Національно-культурну автономію українців Росії закрили через її політичну діяльність. За його словами, це об'єднання займалося не тим, що записано у статуті.

26 січня Дмитро Табачник запевнив, що закриття Української бібліотеки в Москві не стоїть.

Читайте також:

Табачник відкриє у Москві першу українську школу

В Росії вважають, що українським організаціям не слід лізти в політику

МЗС: закриття Об'єднання українців погіршить відносини з Москвою

МЗС створить організацію для захисту українців у Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: