Опозиція судитиметься за урізання терміну повноважень депутатів

Депутатів від опозиції обурило рішення ЦВК не оголошувати початок кампанії з виборів до Верховної ради.

БЮТ оскаржить у суді рішення Центрвиборчкому не оголошувати датою виборів Верховної ради березень 2011 року, і таким чином перенести вибори на жовтень 2012 року.

Як повідомив заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв, позов буде подано після отримання юристами блоку копії протоколу голосування комісії.

"Ми будемо використовувати всі судові й несудові способи змусити Центрвиборчком оголосити вибори, як це передбачено Конституцією. Наша юридична служба цим уже займається", - розповів він газеті "Коммерсант-Украина".

Депутат від НУ-НС Юрій Ключковський також сказав: "Своєю бездіяльністю ЦВК порушує чинні норми закону й Конституції, що може бути предметом оскарження в суді".

Заступник глави ЦВК Андрій Магера зазначив: "Говорити про бездіяльність, я думаю, було б надто голосно". Разом із тим, він зазначив, що будь-яке рішення ЦВК може бути оскаржене в Київському апеляційному адміністративному суді.

Як відомо, 22 листопада Центрвиборчком відмовився оголосити про початок виборчого процесу з виборів Верховної ради, які, відповідно до Конституції 1996 року, повинні відбутися в березні 2011 року.

Більшість членів ЦВК зайняли нейтральну позицію з цього питання, стверджуючи, що в лютому парламент змінить дату виборів на осінь 2012 року.

Нагадаємо, Конституційний суд 19 листопада підтримав проведення чергових виборів до Верховної ради в жовтні 2012 року замість березня 2011. Таким чином, судді КС вирішили, що дату виборів мають визначати норми скасованої Конституції 2004 року.

Рішення КС терміново підтримали депутати Верховної ради, проголосувавши в першому читанні за відповідні зміни до Конституції, які на півтора роки продовжують нардепам термін повноважень. В другому читанні закон розглянуть аж на наступній сесії парламенту, але ЦВК вже виніс свій вердикт.

Читайте також:

Аналітика на тему виборів: Шо? Опять????

Депутати погодились продовжити повноваження собі і Януковичу

Депутатам дозволили взагалі не з'являтися в Раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: