Опозиція вимагає покарати комуністів за Голодомор

Опозиціонер Валентин Наливайченко наголосив, що за організацію Голодомору 1932-33 років в Україні потрібно покарати комунізмом і комуністичну партію.

Валентин Наливайченко
Наливайченко вимагає покарати комуністів за Голодомор
Голова політичної ради партії "Наша Україна", колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко виступає за заборону комуністичної ідеології.

Таку думку політик висловив, говорячи про подальші правові дії стосовно покарання винних в організації Голодомору 1932-33 років в Україні після судового рішення з визнання відповідальними за це радянських керівників.

"Далі це повинен бути суд над комунізмом і над комуністичною партією... На комуністичну ідеологію вийти на законодавчому рівні, заборонити як злочинну ідеологію, що призвела й призводила до знищення мирного населення", - вважає Наливайченко.

Також політик вважає за необхідне правовим шляхом визначити, що КДБ був злочинною організацією.

Водночас голова політради НУ сумнівається в доцільності забороняти чиновникам, які співробітничали з КДБ, обіймати посади в теперішній владі через недостатню доказову базу.

"Насправді ті архіви, які могли б стати основою для люстрації, до цього часу більшість їх засекречена, й вони - в Москві. Та частина архівів, що була й у нас, дуже часто сфальсифікована", - зазначив Наливайченко.

Політик також вкотре підкреслив, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, і назвав прописаною в законодавстві необхідність розслідування СБУ цього злочину.

"Стаття 442 Кримінального кодексу про геноцид визначає: Служба безпеки - головний орган, що зобов'язаний і розслідувати, і не допускати такі злочини... Тому й розслідування цієї справи було не просто примхою, а прямим моїм обов'язком, як і всієї служби", - заявив він.

Поряд із цим Наливайченко знову виступив за компенсацію жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні відібраного в них майна.

Нагадаємо, 27 квітня 2010 року на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі (Франція) Янукович виступив проти визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом, назвавши таке визначення неправильним і несправедливим.

Партія "Наша Україна" заявила, що відмова Януковича визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом є наругою над пам'яттю загиблих.

У 2006 році Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинули від 3 до 7 млн людей.

Зазначимо, 27 листопада Україна та світ відзначають 77-мі роковини Голодомору.

Все про День вшанування жертв Голодомору читайте тут.

Читайте також:

Янукович не вважає Голодомор геноцидом українців

Литвин заперечив Януковичу: "геноцид був, повірте мені"

Аналітика по темі: КГБ проти Голодомору

Аналітика по темі: "А тени страшные – Украины, Кубани..."

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: