Опозиція вимагає посадити мера Одеси за заборону української мови

В "Батьківщині" обурені вимогою Олексія Костусєва до депутатів Одеської міськради не звертатися до нього українською мовою.

Партія "Батьківщина" звернулась до Генпрокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти мера Одеси Олексія Костусєва.

"10 грудня, на першому ж засіданні виконавчого комітету Одеської міськради новообраний міський голова Одеси Олексій Костусєв фактично ввів заборону на українську мову", - йдеться в заяві, оприлюдненій прес-службою "Батьківщини".

У партії зазначили, що Костусєв "зажадав, щоб усі документи подавалися йому тільки російською, яку, крім того, було затверджено як робочу мову мерії".

"Батьківщина" вважає, що "це ніщо інше, як демонстративне нехтування Конституцією та законами України". "Зокрема, пан Костусєв прямо порушив статтю 6 чинного на сьогодні Закону "Про мови в Українській РСР", згідно з якою службові особи "зобов’язані володіти українською і російською мовами, а в разі необхідності - й іншою національною мовою в обсязі, необхідному для виконання службових обов’язків", - йдеться у повідомленні.

Як заявили у прес-службі, стаття 8 цього закону "недвозначно вказує на те, що "будь-які привілеї чи обмеження прав особи за мовною ознакою, мовна дискримінація неприпустимі", а стаття 11 встановлює мовою діловодства і документації українську мову.

"Отже, як чиновник, пан Костусєв повинен знати обидві мови - і українську, і російську. Дискримінація української мови з його боку обурює і вимагає відповідної реакції", - зазначили у партії.

Партія також вимагає від Костусєва "вибачення за свої дії як несумісні зі статусом державного службовця та як такі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу".

Крім того, "Батьківщина" вимагає від президента Віктора Януковича та від глави Партії регіонів Миколи Азарова "вибачитися за дії свого однопартійця та виключити з партії пана Костусєва, який виглядає україноненависником навіть у складі такої аж ніяк неукраїнофільської організації, якою є Партія регіонів".

Нагадаємо, мер Одеси Олексій Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.

Читайте також:

Мер Одеси відмовився вшанувати Голодомор

Мер Одеси заборонив українську мову в документах

У Луцькій міськраді заборонили російську мову і матюки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: