Опозиція вимагає в Азарова відзвітувати у ВР про переговори з Росією

Опозиціонери пропонують заслухати звіт прем'єра, міністрів закордонних справ, палива та енергетики і промполітики про хід переговорів між Україною та Росією стосовно підготовки міждержавних угод.

Опозиційний уряд пропонує заслухати на найближчому засіданні парламенту звіт глави уряду Миколи Азарова та міністрів про хід переговорів щодо підготовки міждержавних угод між Україною та Росією, підписання яких заплановане на 17 травня 2010 року.

Відповідний проект постанови зареєстрував депутат Роман Зварич (НУ-НС).

Так, опозиціонери пропонують заслухати звіт прем'єра, міністрів закордонних справ, палива та енергетики і промполітики про хід переговорів між Україною та Росією стосовно підготовки міждержавних угод, підписання яких заплановане під час візиту до України президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, та обговорити проекти цих угод.

"Нас це дуже хвилює, тому що враховується дуже гіркий і прикрий досвід, пов'язаний з угодою щодо Чорноморського флоту, коли взагалі суспільство було в темряві, і ми в Верховній раді нічого не знали про зміст цієї угоди, без обговорення вона приймається, причому у скандальний спосіб. А тепер готується 17 травня візит президента Російської Федерації, і зрозуміло, що ця обставина викликає у нас певну тривогу", - заявив Зварич.

За його словами, опозиційний уряд перш за все хвилює "підготовка укладання договорів, які стосуються державного майна або підприємств, в яких держава має якусь частку, може навіть не 100-відсоткову".

Крім того, на розгляд парламенту подано проект постанови про заборону президенту та уряду укладати будь-які міжнародні договори, які стосуються державного майна України, без попереднього представлення та обговорення їх змісту у Верховній раді.

"Ми маємо заборонити укладати будь-які міжнародні договори, де предметом угоди буде перерозподіл або інші дії стосовно нашого державного майна або тих підприємств, у яких держава має частку", - заявив Зварич.

Нагадаємо, прем'єр Микола Азаров 5 травня заявив про "позитивний прорив" у російсько-українських відносинах. За словами Азарова, під час засідання російсько-українського міжурядового комітету сторони погодили стратегічну дорожню карту своїх відносин.

"Ми отримаємо російський кредит на будівництво двох ядерних реакторів, разом будуватимемо в Україні завод з виробництва ядерного палива, в кооперації з Росією Україна запустить серійне виробництво літаків сімейства АН, Україна і Росія складуть свої продовольчі баланси з урахуванням можливостей один одного, і це означає, що російський ринок відкриється для українського м'яса, молока, цукру, зерна, тощо", - сказав він.

Читайте також:

Тимошенко оскаржить бюджет Азарова в Конституційному суді

Азаров: об’єднання "Нафтогазу" й "Газпрому" можливе

Азаров зрадів "прориву" у відносинах з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: