Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Опозиція виступила проти змішаної системи виборів

Заступник голови ВР Микола Томенко заявив, що опозиція виступає проти запровадження змішаної системи виборів.

Опозиція виступає проти запровадження змішаної системи виборів,оскільки йдеться про зміни на користь "великого бізнесу і влади".

Про це заявив заступник голови Верховної Ради, нардеп від БЮТ Микола Томенко.

"Ми проти зміни діючого закону, ми готові його редагувати в частині формування відкритих списків", - сказав він.

При цьому Томенко додав, що "поки ми живемо в корупційній країні і в країні, де адмінресурс може дозволити собі все що завгодно, змішана система означає, що опозиція бере участь у виборах і бореться за 225 мандатів, а 225 владі дарує (в разі змішаної системи виборів до ВР 225 депутатів обиратимуться в мажоритарних округах, а 225 – за списками партій).

За словами віце-спікера, в такому випадку, по суті, можна буде говорити, що "дається вже на початку виборчої кампанії бонус у 225 голосів чи то владі, чи мільярдерам і мільйонерам".

Він наголосив, що в "бідній сільській місцевості з мільярдером і з владою представнику опозиції конкурувати в принципі нереально".

Томенко нагадав, що на даний час в парламент ще не внесено проект закону щодо зміни виборчої системи, і тому парламент не встигає прийняти за місяць даний закон (зміни до виборчого закону можуть вноситися не пізніше, ніж за рік до виборів у ВР).

Нардеп не виключає, що "влада питання затягує, щоб потім законопроект вкинути в кінці жовтня і сказати, що ми вже не встигаємо".

Він наполягає на необхідності проведення "демократичної серйозної дискусії" довкола змін до виборчого законодавства.

Нагадаємо, 19 листопада 2010 року Конституційний суд України визнав конституційним проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року. У цей же день парламент попередньо схвалив зміни до Конституції, що встановлюють дату чергових виборів до Ради в жовтні 2012 року, а виборів президента — у березні 2015 року.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), до парламенту наступного скликання проходять 6 партій.

13,5% опитаних сказали, що підтримали б Партію регіонів, 10,9% - БЮТ, 7,7% - "Фронт змін", 4,3% - "Сильну Україну", 4% - КПУ, 3,1% - "УДАР" Віталія Кличка.

Читайте також:

Легше сфальсифікувати вибори, ніж перенести

Литвин хоче зобов’язати усіх українців голосувати на виборах

За місце у наступній Раді регіонали платять по 10 мільйонів

Янукович сам вирішить, як будуть проходити вибори в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції