Опозиція закликала МВФ не давати Україні грошей

Комітет захисту України стверджує, що представники нової влади "спромоглися за останні два місяці істотно погіршити бізнесовий та інвестиційний клімат країни".

Комітет захисту України звернувся до Міжнародного валютного фонду (МВФ) з закликом відмовити українському керівництву в наданні кредиту, щоб не робити "інвестиції у створення диктатури в Україні".

Відповідний документ оприлюднив член комітету Юрій Щербак.

У заяві, зокрема, вказується "на волаючі факти неефективності економічної політики" нинішньої влади, які "суперечать не лише рекомендаціям МВФ, але й здоровому економічному глузду, і несуть в собі істотні ризики для фінансової стабільності України і всього європейського регіону".

Опозиція стверджує, що за час перебування при владі президента Віктора Януковича в Україні не було започатковано жодної системної реформи.

Крім того, комітет в своїй заяві звертає увагу МВФ на те, що нинішня українська влада "ухвалила вкрай розбалансований бюджет на 2010 рік, запланований дефіцит якого майже удвічі вище, ніж за часів уряду Юлії Тимошенко".

Щербак, цитуючи заяву, зазначив, що представники нової влади "спромоглися за останні два місяці істотно погіршити бізнесовий та інвестиційний клімат країни".

"Реальний дефіцит держбюджету на 2010 рік складе 170 млрд грн або 16% ВВП – це астрономічна сума, яка загрожує Україні гіперінфляцією, катастрофічним падінням курсу гривні, знеціненням доходів і заощаджень громадян. Доходи держбюджету завищено на 30 млрд грн, 40% видатків держбюджету України на 2010 рік буде покриватися боргами. При цьому основні видатки бюджету спрямовані не на інвестиції в розвиток економіки і навіть не на соціальні програми, а на адміністративні витрати", - зазначено у зверненні до МВФ.

"Зокрема, майже на 9 мільярдів гривень збільшився борг з відшкодування ПДВ, різко посилився адміністративний тиск на підприємства і свавілля фіскальних органів, скасовані обмеження у перевірках податковою службою суб’єктів підприємницької діяльності", - йдеться у заяві.

Комітет звертає увагу керівництва МВФ на "початок політики систематичного порушення базових прав і свобод людини нинішнім урядом, на факти переслідувань політиків від опозиційних сил, на спроби ввести політичну цензуру в провідних ЗМІ", йдеться у повідомленні.

Опозиція наголошує, що надання коштів МВФ у таких умовах "автоматично означатиме інвестиції у створення диктатури в Україні".

Комітет закликає МВФ почати кредитування України "виключно за умов і після початку реальних реформ у податковій, бюджетній, пенсійній, енергетичній сферах".

Як відомо, Україна і МВФ наприкінці квітня узгодили текст угоди про співпрацю, що передбачає виділення кредиту обсягом 19 мільярдів доларів на 2,5 роки.

Водночас, Міжнародний валютний фонд сумнівається у здатності влади України забезпечити виконання плану із збору доходів до держбюджету.

Читайте також:

МВФ не вірить уряду Азарова

МВФ відзначив "значний прогрес" у переговорах з Україною

Україна та МВФ домовилися про кредит у 19 мільярдів доларів

МВФ прогнозує зростання ВВП України у 2010 році на рівні 3,7%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: